Přejít k hlavnímu obsahu
Air Bank nabízí nově fixaci u hypoték i na dva a tři roky
Klienti Air Bank si při sjednávání nové hypotéky nebo při převádění hypotéky z jiné banky mohou nově vybrat z pěti různě dlouhých období fixace. Vedle stávajících fixací na 5, 7 a 10 let přidává banka možnost zafixovat si úrok také jen na 2 a 3 roky. Nabídkou kratších fixací Air Bank reaguje na poptávku klientů, kteří očekávají, že v horizontu dvou až tří let úrokové sazby na trhu výrazněji poklesnou.
mortgage

„Od klientů víme, že by vzhledem k současnému období nejistoty ohledně vývoje úrokových sazeb rádi využili kratší fixace. Největší zájem mají aktuálně o fixace na dva a tři roky, které jsme nově zařadili do naší nabídky. Poptávka po kratších fixacích do jednoho roku není mezi klienty výrazná, nemají totiž optimistická očekávání o poklesu úrokových sazeb v řádu měsíců. Výraznější změnu, která by měla příznivý dopad na výši sazeb, a tedy i na jejich měsíční splátku, naopak očekávají v horizontu dvou až tří let. A současný výhled trhu jim dává za pravdu,“ říká Marek Richter, vedoucí hypotečních služeb Air Bank.

Nejnižší úrokovou sazbu klienti Air Bank aktuálně získají u hypotéky ve výši od 5 milionů korun s fixací na 5 a více let. Při nejkratší, tedy dvouleté fixaci mohou klienti Air Bank u nové i převedené hypotéky získat úrokovou sazbu 5,89 % ročně. Ta platí u hypoték od 5 milionů korun včetně pojištění schopnosti splácet, které základní sazbu vždy o 0,1 procentního bodu sníží. U tříleté fixace hypotéky ve výši od 5 milionů korun včetně pojištění potom sazba činí 5,69 % ročně. U hypotéky s hodnotou od 1,5 milionu do 5 milionů korun nabízí banka při dvouleté fixaci sazbu 6,09 %, u tříleté potom 5,89 %. Do 1,5 milionu se jedná o 6,29 % u dvouleté, respektive 6,09 % u tříleté fixace.

Úrokové sazby u stávajících fixací hypoték na 5, 7 a 10 let zůstávají beze změny, Air Bank u nich poskytuje vždy stejnou sazbu bez ohledu na to, kterou z nich si klient vybere. Banka rovněž poskytuje stejnou úrokovou sazbu bez ohledu na výši LTV, které může být i nad 80 % (banka poskytuje hypotéky s LTV až do 90 %, a to především klientům do 36 let věku).

Pro převod hypotéky do Air Bank mohou klienti využít akční nabídku hlídače sazby, díky kterému nemusejí sledovat vývoj úrokových sazeb a čekat na vhodnou chvíli pro refinancování. Air Bank jim výši úrokové sazby až na následujících dvanáct měsíců zdarma zastropuje na sjednané úrovni a před začátkem čerpání hypotéky ji porovná s aktuálně nabízenou sazbou. Pokud bude tato sazba nižší, klient ji automaticky získá. Pokud sazby mezitím naopak stouply, klientovi zůstává ta, kterou si s bankou sjednal při podpisu hypoteční smlouvy.

Datum vytvoření: 22/03/2023

invest summit

ZK2023 cena podnikatelů

ZK2023 cena veřejnosti

Komentáře komentáře
Začátek roku ve znamení stagnace Ekonomiku držela při zemi, už podle očekávání, především spotřeba domácností brz... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Česká národní banka drží sazby stabilní, jestřábí hlasy sílí Za rozhodnutím stála nová prognóza centrální banky, která počítá s rychlejším rů... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Jestřábí hlasy z ČNB nabírají na síle Z pohledu toho, jak dlouho by mohly sazby setrvat na současných 7 %, se v minulé... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko