Přejít k hlavnímu obsahu
Akvizice ČMSS přispěla k mimořádnému zisku skupiny ČSOB
Čistý zisk skupiny ČSOB za první pololetí činil 10,9 mld. Kč. Objem úvěrů vzrostl na 752 miliard Kč (meziroční zvýšení o 3 %) a objem vkladů skupiny činil 978 mld. Kč.

Provozní výnosy činily 21,9 mld. Kč (meziroční zvýšení o 22 %) a provozní náklady vzrostly na 9,4 mld. Kč (meziroční zvýšení o 8 %).

ČSOB v květnu nabyla od Bausparkasse Schwäbisch Hall 45% podíl v Českomoravské stavební spořitelně (ČMSS). Získala tak 100% kontrolu nad ČMSS. Přecenění dosavadního 55% podílu v ČMSS vedlo k jednorázovému výnosu ve výši 2,1 miliardy Kč.

 „Skupina ČSOB je největším poskytovatelem úvěrů na bydlení v Česku. Díky akvizici ČMSS jsme tuto naši pozici ještě posílili a můžeme tak našim klientům ještě lépe plnit jejich sny o vlastním bydlení. Více než kdy dříve umíme nyní nabídnout financování přímo na míru. Díky síle a propojení naší skupiny nabízíme služby hypoteční banky, stavební spořitelny a pojišťovny na jednom místě,“ uvedl John Hollows, generální ředitel skupiny ČSOB.

V meziročním srovnání stoupl počet aktivních uživatelů mobilního bankovnictví o 24 %. Navýšil se také počet mobilních bankovních transakcí, který meziročně narostl o 32 %. Významně tedy stoupá počet klientů, kteří řeší finanční záležitosti prostřednictvím mobilního telefonu. „Jsme rádi, že naši klienti se s námi postupně přesunují do světa online. Tato řešení zjednodušují lidem život. ČSOB se zároveň maximálně zaměřuje na bezpečnost provedených platebních operací,“ dodává John Hollows.

 

Datum vytvoření: 09/08/2019
komentáře
Rekordní zájem o státní dluhopisy Jen v dubnu se MF podařilo na trhu prodat dluhopisy za 252 mld. korun a vedle zí... Petr Dufek Makroekonom
Profile picture for user Petr Dufek
Jak dopadne bitva „jihu proti severu“ o záchranný fond EU? Zdá se ovšem, že na severu Evropy nový návrh narazí. Hlasy proti zaznívají z Niz... Jan Bureš Hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Propadlo české HDP více než německé? Investoři se v tuto chvíli zjevně dívají za mizerná aktuální čísla a věří, že dí... Jan Bureš Hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
nepřehlédněte