Přejít k hlavnímu obsahu
Česká spořitelna zvýší sazby u spořicích účtů
Česká spořitelna zvýší od 1. října 2022 úrokovou sazbu u spořicích účtů o 0,75% bodu. Klienti tak mohou na spořicím účtu získat úrokovou sazbu 5 % ročně. Na sazbu 5 % ročně u spořicích účtů dosáhnou klienti, kteří pravidelně investují (minimálně 300 Kč měsíčně), a současně mají Plus účet nebo jsou ze segmentu Erste Premier či Erste Private Banking. Úročení vkladových účtů zůstává na stávající úrovni. Při uložení peněž na šest nebo dvanáct měsíců dostanou úrokovou sazbu ve výši 4,5 %.

„Kombinace spořicího účtu a pravidelné investice je ideálním řešením pro tvorbu krátkodobé i dlouhodobé rezervy. Se sazbou 5 % ročně je nyní naše nabídka na plně srovnatelné úrovni s konkurencí,“ říká Roman Choc, šéf tribu Wealth Management. 

„Pro dlouhodobou rezervu je nejvhodnější pravidelná investice do podílových fondů. Obzvláště dluhopisové fondy budou v několika následujících letech velmi pravděpodobně vykazovat nadprůměrný výnos,“ dodává Roman Choc. 

Úroková sazba u Spoření ČS, Erste Premier a Erste Private Banking je tvořena
3 složkami.  Základní úrokovou sazbou, která je momentálně 1,5 %  a bonusovými sazbami 2,5 % a 1 % za pravidelné investování.

Zvýhodněnou sazbu pro klienty, kteří pravidelně investují, Česká spořitelna zavedla od 1. června 2022. Od té doby se počet spořicích účtů zvýšil o 26 000 na více než 1,63 milionu a přibylo 28 tisíc nových pravidelných investorů, kterých je aktuálně 531 tisíc. 

 

Datum vytvoření: 28/09/2022

VSE

Komentáře komentáře
Jediná jistota roku 2026: Rozkolísaná geopolitika Íránský režim je pod tlakem již delší dobu – strategicky oslabil kvůli ztrátě re... Dominik Rusinko, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Dominik Rusinko
Nezaměstnanost na devítiletém maximu Trend propuštění v průmyslu pokračoval po celý loňský rok, zatímco ve službách s... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Ceny potravin a energií udržely prosincovou inflaci na 2,1 % Podle předběžného odhadu ČSÚ meziroční růst spotřebitelských cen v prosinci 2025... Jaromír Šindel, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user Jaromír Šindel