Přejít k hlavnímu obsahu
Click to Pay nově pro klienty UniCredit Bank
UniCredit Bank otevřela možnost plateb – Click to Pay na platební bráně GP webpay pro všechny své klienty, kteří vyžívají službu e-commerce. Tato platební metoda vznikla za podpory karetních společností Mastercard a Visa a je jimi v celosvětovém měřítku podporována.

Pro zákazníky využívající funkci Click to Pay jsou hesla minulostí, jde o novou online platební metodu, jejíž hlavní předností je pohodlí, jednoduchost a rychlost. Zákazníci si už nemusí pamatovat žádná hesla, ani přepisovat údaje z karty, a u obchodníka zaplatí doslova na pár kliknutí. Platební údaje jsou bezpečně uloženy v Click to Pay profilu každého zákazníka.

Pro obchodníky bude tato funkce nastavena na platební bráně automaticky bez nutnosti implementace v jejich internetových obchodech. Z hlediska používání se jedná se o velice podobnou službu jako Apple Pay a Google Pay, které jsou již na platební bráně aktivovány. Click to Pay je implementováno v souladu s bezpečnostními standardy vyžadovaných kartovými společnostmi.

„UCB umožnila provádět internetové platby prostřednictvím Click to Pay všem svým obchodním partnerům, kteří prodávají zboží či služby prostřednictvím internetu. Pro placení na internetu tak již nebude potřeba přepisovat číslo platební karty. Stačí se pouze do služby zaregistrovat, a pak už využívat všech výhod, které poskytuje. Pouhým kliknutím na ikonu Click to Pay můžete využít velice bezpečný a moderní způsob platby. Click to Pay zjednodušuje placení všem klientům a současně i zvyšuje úspěšnost dokončení nákupu pro obchodníky,“ říká Jiří Flegl, ředitel Transactions & Payments v UniCredit Bank.

V rámci Click to Pay si držitelé karet mohou vytvořit své zákaznické účty a zaregistrovat své platební karty do systémů VISA a Mastercard. Zákaznický účet lze jednoduše vytvořit na platební bráně GP webpay během platby, pro jejíž uskutečnění vybere zákazník právě platební metodu Click to Pay. Následně se mu zobrazí stránka pro přihlášení s využitím registrované emailové adresy, a v případě využití funkce zapamatování karty se rovnou zobrazí i seznam jeho registrovaných karet – platba pak proběhne jím vybranou kartou na pár kliknutí.

Platební metoda Click to Pay je pro obchodníky UniCredit Bank implementována zcela zdarma, a to bez nutnosti jakýchkoliv dalších technických zásahů či nastavení. Platby pomocí Click to Pay, stejně jako poukazování plateb na účet obchodníka, fungují ve stejném režimu jako dosavadní karetní transakce.

Datum vytvoření: 12/09/2022

ZK2023 cena podnikatelů

Komentáře komentáře
Zklidnění na trzích dává Fedu šanci zvýšit sazby Ještě před propuknutím aktuálních finančních turbulencí se zdálo nejpravděpodobn... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Česká inflace v únoru podle očekávání zpomalila V únoru dál zdražovaly zejména některé potraviny v čele se zeleninou (+12,7 %) a... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Další měsíc bez intervencí I když ČNB neintervenuje, působí její kurzový „slib“ jako stabilizační faktor. D... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek