Přejít k hlavnímu obsahu
ČSOB financovala spojení lídrů českého a slovenského elektro obchodu
Firma HP Tronic Zlín pod níž patří síť maloobchodů s elektronikou Datart, a společnost Nay provozující konkurenční značku Electroworld, se spojily a vytvořily největšího obchodníka spotřební elektroniky na českém a slovenském trhu. Na financování se významně podílela skupina ČSOB.
Phone

„Jsme rádi, že již více než 28 let pomáháme holdingu HP Tronic na jeho úspěšné cestě budování největšího prodejce spotřební elektroniky na českém a slovenském trhu. Snažíme se být partnerem a oporou pro HP Tronic během všech významných momentů jeho historie včetně financování akvizice Datartu a odkupu podílu od fondu Genesis Capital. V ČSOB jsme připraveni být i nadále spolehlivým finančním partnerem této nově vzniklé silné československé skupiny na trhu elektroniky,“ uvádí Petr Manda, vrchní ředitel korporátního a institucionálního bankovnictví ČSOB.

Datart kromě toho nově využívá služby platební společnosti Skip Pay ze skupiny ČSOB. Díky Skip Pay si mohou nakupující v kamenných provozovnách i na webu platbu rozložit do tří splátek nebo zboží uhradit až o 30 dnů později. Vše lze zvládnout u pokladny nebo online a na pár kliknutí s rychlým ověřením přes bankovní identitu.

HP Tronic byla českou společností s třicetiletou tradicí na trhu spotřební elektroniky a domácích spotřebičů v České republice a na Slovensku zaměstnávající přes 3 000 osob. Po nedávném majetkovém propojení s NAY je nyní československou firmou. Do jejího portfolia patří vedle Datartu, který má téměř 120 provozoven v ČR a přes 20 na Slovensku, také Eta. Další oblastí působení holdingu je cestovní ruch a gastronomie.

Společnost Nay je největším maloobchodním prodejcem elektroniky na Slovensku s přibližně čtvrtinovým podílem. Na trhu působí od začátku 90. let minulého století. Na Slovensku provozuje 39 prodejen Nay a v ČR 40 obchodů Electroworld.

Datum vytvoření: 17/07/2024

linkedin

Komentáře komentáře
ČNB si dává přestávku Předpokládám, že jde o přestávku, nikoliv konec politiky uvolňování měnové polit... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Ekonomika ani v červnu zatím nehlásí potíže s americkými cly Celkový indikátor důvěry podnikatelů sice lehce poklesl (o 1 bod na úroveň 100),... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Fed vyšperkoval stagflační prognózu lehce jestřábí rétoriku Zároveň je třeba dodat, že odhadovaná trajektorie úrokových sazeb vysílá lehce j... Jan Čermák, analytik ČSOB
Profile picture for user Jan Čermák