Přejít k hlavnímu obsahu
ČSOB má pro své klienty řešení, které propojuje placení a investice
ČSOB spojuje bezhotovostní placení s investováním. Každý klient si může své platby kartou nechat zaokrouhlovat na nejbližší vyšší násobek 20 Kč. Tyto drobné částky se pak převedou do fondu ČSOB Bohatství, kde se budou zhodnocovat. Cílem služby ČSOB Drobné je ukázat, že svět investic není pouze pro bohaté, ale úplně pro každého.
čsob pobočka

„ČSOB Drobné propojuje světy bezhotovostních plateb a investování způsobem, který doposud nemá na českém trhu obdoby. Jde o revoluci v odkládání si peněz stranou úplně pro každého, kdo má účet a kartu. Zatímco v prasátku mince leží ladem a ztrácejí hodnotu, naše drobné klientům při placení kartou neustále přibývají a zhodnocují se. Navíc můžete své investice sledovat online v mobilu,“ říká Martin Vašek, výkonný ředitel ČSOB zodpovědný za investiční produkty.

Ke službě ČSOB Drobné postačí běžný účet s kartou a majetkový účet pro investice, který si lze snadno otevřít onl-ine v internetovém bankovnictví nebo na pobočce. Při každé platbě kartou se částka za nákup zaokrouhlí na nejbližší vyšší násobek 20 Kč. Až se z malých částek nastřádá 300 Kč, automaticky se tato suma převede do fondu ČSOB Bohatství. Založení služby ČSOB Drobné je zdarma a investice do fondu jsou zcela bez vstupních poplatků.

Jak bude služba fungovat v praxi? Například při zaplacení 123 Kč kartou banka platbu zaokrouhlí na 140 Kč, na investice tedy půjde 17 Kč. Při platbě 456 Kč se částka zaokrouhlí na 460 Kč a investovány budou 4 Kč. Pokud je ale částka k platbě přesně rovna násobku 20 Kč, nijak se nezaokrouhluje.

Peníze jsou zhodnocovány ve fondu ČSOB Bohatství, který svojí průměrnou výkonností dlouhodobě poráží inflaci. V posledních deseti letech má průměrnou roční výkonnost 3,96 procenta.

ČSOB Bohatství investuje do světově proslulých značek, mezi něž patří např. technologické ikony Amazon, Apple nebo Microsoft, potravinářské giganty Unilever a Coca Cola nebo firmy Novo Nordisk a Novartis ze zdravotnického sektoru. Fond je svým založením určen pro opatrné investory.

Datum vytvoření: 15/09/2020

Banner Finweek

komentáře
Evropské vlády mluví o „New deal”, realita je však zcela jiná Je třeba si uvědomit, že dnešní pandemická krize je v mnoha ohledech specifická.... Jan Bureš Hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
ČNB dál uvolňuje úvěrové podmínky A tím je především opuštění druhého ze tří stávajících parametrů při poskytování... Petr Dufek Makroekonom
Profile picture for user Petr Dufek
Je německý záchranný balík skutečně „chytrý”? Co však udělat v druhé fázi krize, kdy v rozmrzajících ekonomikách půjde o to „c... Jan Bureš Hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
nepřehlédněte