Přejít k hlavnímu obsahu
ČSOB pomáhá regionům: Divoké karty byly rozdány, začíná výběr finančních prostředků
Jarní kolo sedmého ročníku programu ČSOB pomáhá regionům vstupuje do další fáze. V každém regionu byly zvoleny čtyři projekty, které se nyní budou ucházet o finanční podporu veřejnosti. O tom, komu pak ČSOB přispěje největší částkou, se rozhoduje právě teď, přispět může každý z nás až do 2. července.

Hlasování o divoké kartě bylo ukončeno, v každém z patnácti regionů máme čtyři projekty, které se nyní snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Výsledná vybraná suma nakonec určí i částku, kterou všem finalistům přispěje ČSOB. Finanční dar získá celkem 60 projektů. Od začátku programu už podporu ČSOB a veřejnosti získalo 297 projektů po celé republice v celkové výši 33 800 000 Kč.

„I v jarní části se do finále probojovalo množství zajímavých a lokálně prospěšných projektů. Těším se, že je společně s veřejností finančně podpoříme a opět tak přineseme zlepšení do všech krajů po celé České republice“, říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB zodpovědný mj. za oblast společenské odpovědnosti.

Nejvíce se hlasovalo v Jihočeském a Středočeském kraji. Ze všech projektů napříč Českou republikou se na první pozici umístil projekt Rehabilitační místnost pro pacienty s RS, který také jako jediný pokořil hranici dvou tisíc hlasů. Na druhém místě si největší oblibu získal projekt Obnova dobříšských varhan.

Jak program ČSOB pomáhá regionům funguje?

Program ČSOB pomáhá regionům byl spuštěn v roce 2013 a je rozdělen na jarní a podzimní část. Klade si za cíl motivovat širokou veřejnost k zájmu o projekty zlepšující její okolí a zároveň vytvořit pro neziskové organizace jednoduchou a efektivní platformu, skrze kterou se mohou ucházet o příspěvky veřejnosti. Finanční dar získávají vždy čtyři žadatelé v každém z 15 regionů. Výše finančního příspěvku se odvíjí od úspěšnosti žadatele ve výběru peněz od veřejnosti. Nejúspěšnější projekt získá 50 000 Kč, na další pak čeká 40 000 Kč, 35 000 Kč a 25 000 Kč.

Hlavní fáze letošní jarní části, tedy výběr příspěvků od individuálních dárců, právě probíhá a potrvá až do 2. července.

Datum vytvoření: 07/06/2019
komentáře
Evropské vlády mluví o „New deal”, realita je však zcela jiná Je třeba si uvědomit, že dnešní pandemická krize je v mnoha ohledech specifická.... Jan Bureš Hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
ČNB dál uvolňuje úvěrové podmínky A tím je především opuštění druhého ze tří stávajících parametrů při poskytování... Petr Dufek Makroekonom
Profile picture for user Petr Dufek
Je německý záchranný balík skutečně „chytrý”? Co však udělat v druhé fázi krize, kdy v rozmrzajících ekonomikách půjde o to „c... Jan Bureš Hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
nepřehlédněte