Přejít k hlavnímu obsahu
Equa bank připravila aplikaci na on-line žádosti o půjčku
Současní i noví klienti Equa bank si mohou požádat přes aplikaci Minutová půjčka o spotřebitelský úvěr. Žádost lze jednoduše provést on-line buď prostřednictvím webu nebo mobilu.
equa bank logo

Equa bank přichází s novou verzí aplikace on-line žádosti o Minutovou půjčku, která přináší řadu změn. „Naše zcela nová aplikace Minutové půjčky patří k hlavním inovacím, které v letošním roce v oblasti digitalizace služeb přinášíme. 99 % všech našich služeb poskytujeme digitálně a neustále je vylepšujeme,“ řekl Michal Hanousek, ředitel oddělení úvěrových produktů, Equa bank. „Chtěli jsme, aby byl jednodušší nejen proces samotné žádosti, ale aby tak působilo i prostředí aplikace. Je proto nyní graficky čistá a přehledná, s intuitivními prvky a snadnou orientací. Texty jsou formulované jednoduše, srozumitelným jazykem. Nejpodstatnější však je, že zažádat o spotřebitelskou půjčku u Equa bank je nyní snazší a uživatelsky přívětivější,“ dodává Michal Hanousek.

K novinkám patří například to, že se aplikace přizpůsobí uživateli. On-line žádost o Minutovou půjčku má totiž nyní podobu dynamické žádost – žadateli se zobrazují k vyplnění jen ty údaje, které banka dosud o žadateli v souvislosti s vedením jeho bankovních produktů nemá, nebo je potřebuje aktualizovat. U stávajících klientů banka již většinu informací zná a není nutné se na ně znovu dotazovat. V případech, kdy si do banky klient posílá výplatu, není třeba ověřovat ani výši příjmů. U žadatelů, kteří dosud nebyli klienty Equa bank, se aplikace ptá na všechny potřebné údaje. Žádost v nové aplikaci je proto individuálně dlouhá podle konkrétního žadatele, je tak jednodušší pro všechny žadatele.

Pro ověření příjmů začíná Equa bank v této aplikaci nově využívat také informace dostupné podle PSD2 pro AISP. Pro žadatele, kteří nejsou klienty Equa bank, to znamená výrazné zjednodušení. Místo nahrávání nebo předávání výpisů z účtů se přihlásí prostřednictvím aplikace do internetového bankovnictví své hlavní banky a odsouhlasí tím předání informací o svém platebním účtu do Equa bank. Ta následně tyto informace v reálném čase využívá pro vyhodnocení žádosti o půjčku.

Uživatelsky přívětivá je i další novinka - možnost úpravy parametrů po celou dobu vyplňování žádosti. Při tvorbě nové aplikace jsme vycházeli z toho, co zájemci o služby v internetovém světě znají a inspirovali se i v e-commerce. Zájemce o půjčku po celou dobu vidí v podobě nákupního košíku hlavní parametry úvěru, o který žádá. Dokud smlouvu nepodepíše, může její parametry měnit – jak samotnou výši půjčky, délku splatnosti, ale i další vlastnosti, jako je volba pojištění či způsob podpisu.

Datum vytvoření: 11/11/2020

VSFS

komentáře
Hlasy pro brzký růst sazeb v ČR sílí Na to, který proud tentokrát zvítězí, si budeme muset ještě týden počkat, nicmén... Petr Dufek Makroekonom
Profile picture for user Petr Dufek
Velké trable slabého zlotého Tak předně je třeba říct, že na počátku depreciace zlotého byl rádoby dobře míně... Jan Čermák Analytik a ekonom ČSOB
Profile picture for user Jan Čermák
Proč si české HDP vedlo lépe než během první vlny pandemie? Za prvé, svoji roli může hrát to, že některé oblasti ekonomiky se jednoduše nedo... Jan Bureš Hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
nepřehlédněte