Přejít k hlavnímu obsahu
Equa bank umožňuje použití platební karty ještě před jejím fyzickým obdržením
Equa bank rozšířila funkce své mobilní aplikace. Od počátku června umožňuje do ní nahrát a okamžitě začít používat platební karty ještě před tím, než je klient fyzicky obdrží.

Klienti Equa bank nemusí s platbami u obchodníků čekat, až obdrží poštou novou kartu – díky nové službě ji mohou začít používat pár minut po tom, co o její vydání požádají. Mají totiž možnost přidat si do „peněženky“ ve svém mobilním telefonu (do Wallet u iOS a Google Pay u Android) platební kartu ještě před jejím fyzickým obdržením. Nový klient tak může začít platební kartu v mobilu používat pár minut po založení běžného účtu.

„Tuto službu však ocení i ti, kteří svoji kartu už nějakou dobu mají. V případě ztráty karty a její následné blokace totiž klient žádá o novou kartu. A opět ji může začít k platbám u obchodníků používat okamžitě bez toho, aby musel čekat na její fyzické vydání. Novou kartu jednoduše opět přidá do mobilní peněženky. To ocení třeba nyní v době letních dovolených, kdy se díky této službě vyhne při ztrátě karty řadě nepříjemností,“ řekl Jaroslav Antoš, Head of Liability Products, Equa bank.

Podstatné je, že nejde o virtuální platební kartu určenou jen pro platby na internetu – jde o digitální verzi fyzické platební karty, tak aby ji klient mohl používat, než ji obdrží poštou. V mobilní aplikaci Equa bank klient vidí seznam zařízení, ve kterých má kartu přidanou a může je dočasně zablokovat a opět obnovit či ji ze zařízení odstranit.

Z bezpečnostních důvodů může klient před aktivací fyzické karty nastavit u její digitální verze pouze limity pro platby u obchodníků na platebních terminálech, a to maximálně do výše 50 000 korun. Po aktivaci fyzické karty je celkový limit již standardně 150 000 korun a i mobilem již může klient provádět všechny typy plateb - u obchodníka, na internetu a výběry z bankomatu.

Datum vytvoření: 08/06/2021

 

linkedin

komentáře
Hlasy pro brzký růst sazeb v ČR sílí Na to, který proud tentokrát zvítězí, si budeme muset ještě týden počkat, nicmén... Petr Dufek Makroekonom
Profile picture for user Petr Dufek
Velké trable slabého zlotého Tak předně je třeba říct, že na počátku depreciace zlotého byl rádoby dobře míně... Jan Čermák Analytik a ekonom ČSOB
Profile picture for user Jan Čermák
Proč si české HDP vedlo lépe než během první vlny pandemie? Za prvé, svoji roli může hrát to, že některé oblasti ekonomiky se jednoduše nedo... Jan Bureš Hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
nepřehlédněte