Přejít k hlavnímu obsahu
Klienti Komerční banky používají QR platby již 10 let
Uplynulo 10 let od chvíle, kdy Komerční banka umožnila klientům platit pomocí QR plateb. Od roku 2012 tento rychlý způsob platby prudce nabývá na oblibě. Jen za poslední rok klienti KB provedli pomocí QR kódu transakce přesahující 49 miliard korun.
qr code

Od svého spuštění se QR platba stala oblíbeným prostředkem, který klientům KB umožňuje jak jednorázové a okamžité platby, tak povolení inkasa i založení trvalého příkazu.

„QR platba je tou nejjednodušší cestou, jak zadat všechny potřebné platební údaje bez zdlouhavého vypisování. I to je důvodem, proč ji klienti mají v takové oblibě. Všímáme si také, že lidé přes QR kód posílají stále vyšší částky,“ uvádí Petr Kovář, manažer Mobilního bankovnictví v KB.

Například v říjnu 2022 byla průměrná výše takto zaslané částky 8 800 korun. Je tak patrné, že klienti prostřednictvím QR kódu ani zdaleka neplatí jen obědy v restauraci. Ve stejném období se pak celkový objem peněz, které klienti KB zaslali pomocí QR plateb v Mobilní bance, pohyboval kolem 5 miliard korun.

Komerční bankou jen za říjen 2022 prošlo téměř 570 000 QR plateb, což představuje více než dvojnásobný nárůst oproti stejnému období v roce 2020. Klienti si navíc mohou v Mobilní bance vytvořit i vlastní QR kód, a to nejen pro účty vedené v Komerční bance, ale i pro účty připojené do Mobilní banky z jiných bank.

Datum vytvoření: 28/11/2022

linkedin

Komentáře komentáře
Zvýší ECB v červnu úrokové sazby? Přestože zprávy o možné americko-íránské dohodě se objevují téměř každý den, Hor... Dominik Rusinko, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Dominik Rusinko
HDP zpomalilo na začátku roku kvůli zahraničnímu obchodu, mzdy jsou překvapivě silné Za zpomalením v prvním kvartále stojí především horší výsledek zahraničního obch... Jan Bureš, hlavní ekonom ČSOB
Profile picture for user Jan bureš
ČR s třetí nejnižší inflací v rámci EU Na opačném konci spektra jsou naopak některé její členské státy: Bulharsko se po... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek