Přejít k hlavnímu obsahu
Komerční banka přilákala do Prahy největší fintechovou akci Evropy – Bankathon 2019
Tři dny na konci září hostila Praha největší evropský fintechový hackathon – Bankathon 2019. Bylo to poprvé v historii této akce, kdy se konala za hranicemi Německa nebo Rakouska. Zásluhu na tom má Komerční banka, která s organizátorem předešlých ročníků tuto akci uspořádala v prostorách pražského Mánesu.

Bankathon 2019 zaznamenal účastnický rekord. Porovnat své schopnosti přijelo celkem 100 vývojářů rozdělených do 27 týmů. Celkovým vítězem se stalo české mužstvo společnosti Etnetera. Uspěl i tým Komerční banky v kategorii Multibanking. Vítězové jednotlivých soutěžních kategorií si rozdělili prémii ve výši 21 tisíc eur a obdrželi i speciální ceny od České bankovní asociace a IBM.

„Jsem rád, že jsme mohli v Praze přivítat sedmý Bankathon. Považujeme jej za vrcholnou událost otevřeného bankovnictví tohoto roku na evropské úrovni. Byli jsme svědky úžasných inovací a digitálních myšlenek, které naznačují směr, jímž se bude bankovnictví v nejbližších letech ubírat,“ uvedl Martin Sládeček, Open Banking Leader Komerční banky.

Bankathon je třídenní soutěž, během které se jednotlivé týmy snaží přenést své digitální inovativní nápady do reality a vytvořit funkční aplikaci s konkrétním uplatněním v oblasti digitálního bankovnictví a finančních služeb. Časový limit je 30 hodin. Po jeho uplynutí jednotlivé týmy v krátkých prezentacích představují svá řešení.

Každý z hlavních partnerů Bankathonu měl možnost určit svoji soutěžní kategorii a její téma. Soutěžící si volili mezi kategoriemi a měli k dispozici nejrůznější API služby, které při stavbě svého nápadu využili. Bankathon je jedna z výborných příležitostí, jak se inspirovat, doplnit si své „backlogy“ o zajímavá témata a potkat se s lidmi napříč obory.

„Volba Prahy, jako místa pro náš sedmý Bankathon, a Komerční banky, jako spoluorganizátora, padla z dobrého důvodu - české banky jsou skutečnými průkopníky v open banking a český trh má silné talenty s hlubokými znalostmi. Banky musí s inovativními řešeními uspokojovat neustále se měnící potřeby zákazníků. Bankathon ukazuje, že za tímto účelem jde o spolupráci, nikoli o hospodářskou soutěž,“ uvedl Taner Akcok, managing director Finleap Connect.

Akce se konala pod záštitou České bankovní asociace, Evropské bankovní federace a České fintech asociace.

 

Datum vytvoření: 07/10/2019

CFA society forecasting dinner 2020

komentáře
Inflace na osmiletém maximu Lednový inflační skok jde na vrub především potravinám a alkoholu. V přípa... Petr Dufek Makroekonom
Profile picture for user Petr Dufek
Penzijní systém v centru zájmu I když všechny tři varianty můžou být na první pohled pro stát lákavé, pro... Jana Brodani výkonná ředitelka AKAT ČR
Profile picture for user Jana Brodani
ECB startuje velkou revizi měnové politiky, co čekat? Za prvé půjde o vyjasnění definice inflačního cíle. V posledních měsících ... Jan Bureš Hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
nepřehlédněte