Přejít k hlavnímu obsahu
MONETA nabízí novou verzi krátkodobého cestovního pojištění
Měnící se trendy v cestování ovlivňují potřeby klientů v oblasti pojištění. MONETA proto přichází s novým krátkodobým cestovním pojištěním. Novinkou je zvýšení pojistných limitů, snížení spoluúčasti na storno poplatcích či zcela nová pojištění v rámci jednotlivých balíčků. Pojištění lze sjednat plně online v mobilní aplikaci Smart Banka nebo na pobočkách banky.
Travel insurance

V posledních letech mezi klienty banky výrazně stoupla obliba kratších zahraničních výletů. Mnozí si raději svou dovolenou rozdělí na dva menší výlety, tento trend prodlužuje letní turistickou sezónu, která nyní trvá až do října. „V reakci na aktuální trendy v cestování jsme upravili možnosti našeho krátkodobého cestovního pojištění tak, aby co nejlépe vyhovovalo potřebám našich klientů,“ říká Tomáš Kapoun, senior manažer produktového týmu investic a pojištění MONETA Money Bank.

V minulých sezonách se navýšil počet klientů, kteří v zahraničí řešili složité zdravotní komplikace a těžké, někdy i fatální úrazy. „V rámci nového cestovního pojištění jsme proto zvýšili limity léčebných výloh, zubních ošetření, odpovědnosti, trvalých následků úrazu i smrti následkem úrazu,“ popisuje novinky Tomáš Kapoun. Součástí pojištění je nově také služba Virtuální ordinace, která klientovi umožňuje spojit se s lékařem v České republice pro konzultaci zdravotního stavu v režimu 24/7. V případě vybraných zemí pak může doktor zaslat pacientovi také e-recept.

Z důvodu měnící se demografie klientů cestujících do zahraničí byla nově prodloužena věková hranice pro sjednání produktu až do sta let. Změna nastává i pro těhotné ženy, které nyní pojištění kryje až do 30. týdne těhotenství namísto původních 24 týdnů.

Pro klienty může být zajímavé i pokrytí zcela nových rizik, například pojištění nevyužitých služeb či předčasného návratu, která pomohou s náklady na zaplacený hotel či letenku v případě, že by musel klient odcestovat z dovolené dříve. Řidiči mohou využít novou službu právní pomoci a kauce při dopravní nehodě.

Užitečnou službou je i pojištění zpoždění zavazadel, případně zpoždění nebo zrušení letu. „Pokud dojde ke zpoždění zavazadel nebo letu, dostane klient celou pojistnou částku bez dokládání obsahu zavazadla,“ dodává Tomáš Kapoun. Vítanou změnou pak bude pro mnoho klientů i snížení spoluúčasti na storno poplatcích, v některých případech dokonce až na nulu.

Datum vytvoření: 08/07/2024

linkedin

Komentáře komentáře
Inflace v červnu klesla na 2 % Z pohledu meziměsíčního vývoje červnové inflace ve srovnání s dlouhodobým průměr... Jakub Seidler, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user seidler
ČNB: Opatrnější snižování sazeb ve druhé polovině roku Zatímco v červnu centrální banka počtvrté v řadě snížila základní sazbu o 50 baz... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Maloobchod zvolňuje, ukazuje na pomalejší oživení spotřeby Zvolnění meziročního tempa růstu se týká všech typů prodejen s výjimkou potravin... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš