Přejít k hlavnímu obsahu
Moneta spouští další novinky v mobilním a internetovém bankovnictví
Snadné zobrazení PIN k platební kartě nebo možnost vyzkoušet si aplikaci i v případě, kdy máte účty jen u jiných bank. To jsou únorové novinky ve Smart Bance od Monety. Pozadu nezůstává ani nedávno spuštěný update internetového bankovnictví skupiny Moneta: nově nabízí spořicí obálky a usnadňuje transakce s důvěryhodnými příjemci.
SB Moneta

Nenápadnou funkci, která zvyšuje uživatelský komfort spouští Moneta v aplikaci Smart Banka. S ohledem na rapidní nárůst bezkontaktních plateb mobilem i hodinkami v posledním roce přestalo mnoho lidí používat PIN ke kreditní či debetní kartě. Nyní si ho v případě zapomenutí mohou ve Smart Bance snadno a bezpečně zobrazit jedním kliknutím v záložce „Detail karty“. „Tuto funkci jsme se rozhodli nasadit na základě potřeb našich klientů. Reagujeme tím na současnou situaci, kdy jsou bezdotykové platby mnohem rychlejší a bezpečnější. Klient teď najde svůj PIN velmi snadno, pokud po delší době potřebuje platební kartu použít například v bankomatu bez podpory bezkontaktních výběrů,“ říká Jakuba Komenda, šéf digitálních kanálů skupiny Moneta.

Smart Banku od Monety si nyní mohou vyzkoušet i lidé, kteří dosud účet v Monetě nemají. Aplikaci si jednoduše stáhnou do svého mobilního telefonu a po rychlé registraci si mohou připojit jejich jiný bankovní účet.

Moneta nově umožňuje také mnohem snadnější ověření identity klientů při kontaktu s call centrem. Lidé, kteří si volají s bankéři, už nemusí procházet složitým ověřením totožnosti. Pokud disponují Smart Bankou, bankéř jim v aplikaci vyvolá push notifikaci, čímž okamžitě zjistí, že mluví s konkrétním klientem. Klient může bez zdržení rovnou komunikovat s bankéřem a věnovat se potřebným záležitostem.

Moneta intenzivně pracuje také na vylepšování nové Internet Banky, kterou postupně obohacuje o nové funkce. Tou nejnovější je snazší odesílání plateb svým známým pod názvem „důvěrní příjemci“. V takovémto případě klient platbu již dále nepotvrzuje, odesílá se okamžitě. Nově lze také dle potřeby snadno měnit ePIN, sloužící k bezpečnějšímu ověřování internetových plateb. Novou funkcí, která pomáhá klientům lépe pracovat s úsporami, je pak možnost vytvoření spořících obálek. Ty si klient může automaticky a bezplatně založit ke každému spořícímu účtu. Nastavení spořící obálky je možné i ve Smart Bance.

„Každý měsíc přineseme několik zajímavých novinek, které naši klienti ocení, například přehlednější a pohodlnější investování. Dalším důležitým prvkem vývoje nové Internet Banky je zpětná vazba, na základě které jsme udělali víc než desítku drobných úprav,“ uvedl v této souvislosti Aleksandar Antonović, Product Owner Internet Banky, podle kterého budou novinky přibývat v průběhu celého roku.

Datum vytvoření: 23/02/2021

 

linkedin

komentáře
Proč si české HDP vedlo lépe než během první vlny pandemie? Za prvé, svoji roli může hrát to, že některé oblasti ekonomiky se jednoduše nedo... Jan Bureš Hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Dluh zemí eurozóny překonal 97 % HDP Na průběžných číslech je jasně vidět, jak silně se na hospodaření jednotlivých s... Petr Dufek Makroekonom
Profile picture for user Petr Dufek
Rok, na který hned tak nezapomeneme Poprvé už na jaře, kdy omezení služeb a (ne)dobrovolné odstávky v průmyslu způso... Petr Dufek Makroekonom
Profile picture for user Petr Dufek
nepřehlédněte