Přejít k hlavnímu obsahu
Raiffeisenbank byla partnerem letošního CEE Sustainable Finance Summitu
Raiffeisenbank se stala partnerem CEE Sustainable Finance Summitu, který se konal v Praze od 15. do 19. května. Za Raiffeisenbank na summitu vystoupili k tématu udržitelnosti v bankovnictví hlavní ekonomka Helena Horká a šéf obchodního a exportního financování, faktoringu a ESG Petr Fiala.

Oba zástupci Raiffeisenbank vystoupili 15. května v rámci bloku Udržitelnosti v bankovnictví. Hlavní ekonomika Helena Horská se v rámci panelu Evropský bankovní systém zaměří především na makroekonomickou situaci a výzvy, kterým evropské země v současnosti čelí. Petr Fiala bude účastníkem panelu s názvem Financování tranzice, s dalšími účastníky tak bude diskutovat především strategie hlavních hráčů a trendy v oblasti udržitelného financování.

„Udržitelnost vnímáme i jako důležitý prostředek ke zvýšení konkurenceschopnosti české ekonomiky a našich klientů. Těm chceme být aktivními partnery během této transformace a pomáhat jim využít tuto změnu v příležitost k dalšímu růstu. I proto chceme být dlouhodobě aktivními účastníky diskuse o udržitelnosti a pomáhat formovat její budoucí vývoj,“ říká Petr Fiala, který v Raiffeisenbank vede exportní financování, faktoring a ESG.

CEE Sustainable Finance Summit je událost zaměřená na udržitelnost v oblasti financí a podnikání. Jedná se o největších akcí na toto téma ve střední a východní Evropě. Jejím cílem je informovat a inspirovat k hledání řešení pro hlavní výzvy, které momentálně tyto výzvy přinášejí.

Během summitu vytoupili například Werner Hoyer, prezident Evropské investiční banky (EIB) nebo Ben Caldecott, zakládající ředitel oxfordské skupiny udržitelných financí. Českou stopu zanechali Mikuláš Bek, ministr pro evropské záležitosti ČR nebo Eva Zamrazilová, viceguvernérka ČNB.

Datum vytvoření: 23/05/2023

ZK2023 cena podnikatelů

invest summit

ZK2023 cena veřejnosti

Komentáře komentáře
Začátek roku ve znamení stagnace Ekonomiku držela při zemi, už podle očekávání, především spotřeba domácností brz... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Česká národní banka drží sazby stabilní, jestřábí hlasy sílí Za rozhodnutím stála nová prognóza centrální banky, která počítá s rychlejším rů... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Jestřábí hlasy z ČNB nabírají na síle Z pohledu toho, jak dlouho by mohly sazby setrvat na současných 7 %, se v minulé... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko