Přejít k hlavnímu obsahu
Raiffeisenbank se stala strategickým partnerem Asociace rodinných firem
Na konci roku 2021 se Raiffeisenbank stala strategickým partnerem Asociace rodinných firem. Banka se chce ještě více zaměřit na segment rodinných firem, které mají tradici a jsou dlouhodobě prověřeny trhem, s cílem pomáhat jim v rozvoji jejich podnikání.
Raiffeisenbank pobočka

Partnerství bude probíhat nejen v oblasti marketingu a prezentace banky a asociace v rámci tohoto segmentu trhu, ale součástí spolupráce je rovněž snaha o podporu a propagaci segmentu rodinných firem veřejnosti.

„Uvědomujeme si význam rodinných firem a jejich nezastupitelnou roli v rámci českého hospodářství, což nás přivedlo k myšlence stát se partnerem Asociace rodinných firem,“ zdůvodňuje rozhodnutí banky Václav Štětina, ředitel firemního obchodu Raiffeisenbank, a dodává: „Také sledujeme, že v posledních letech dochází ke změnám, které výrazně ovlivňují jejich podnikání. V krátkodobém horizontu se podnikatelé museli velmi rychle přizpůsobit situaci způsobené koronavirovou pandemií, v dlouhodobém pak řeší například otázky spojené s generační obměnou. Podnikatelé, kteří s podnikáním začali po roce 1989 hledají své nástupce, a to buď v rodině, nebo se firmu snaží prodat. A právě v těchto situacích přichází na řadu oborné poradenství, které jim umíme nabídnout.

Rodinné firmy jsou pro banku atraktivním segmentem trhu. Podle dostupných statistických dat generují české rodinné firmy odhadem 40 % HDP, zatímco ve světě je to až 80 %. Záměrem Raiffeisenbank je být těmto firmám partnerem na cestě k realizaci jejich cílů.

„Schopnost pružně reagovat na neustále měnící se situaci a ochota osobně přijmout přiměřenou míru rizika dávala právě českým rodinným firmám sílu a schopnost nejenom překonat pandemii Covidu, ale využít ji i jako odrazový můstek pro další rozvoj. Velkou výhodou současných českých rodinných firem oproti konkurenci v naší praxi vnímáme v obrovském osobním nasazení majitelů a jejich rodin při zachování a rozvoji chodu firmy v krizových podmínkách. Za Asociaci rodinných firem vítáme toto silné partnerství s Raiffeisenbank, neboť nám dává další příležitost jak ještě více pomoci českým rodinným firmám“, říká Jan Pavelka, předseda Asociace rodinných firem.

Datum vytvoření: 12/01/2022

VSFS

Komentáře komentáře
ČNB přešlapuje na místě, dalšímu růstu sazeb se nevyhne Inflace se v červnu pohybovala více než dva procentní body nad jarní prognózou a... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Vysoká inflace začíná měnit chování spotřebitelů Meziroční srovnání je však v tomto případě poněkud zavádějící v důsledku konce l... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Měnové války naruby Palebná síla SNB je opravdu obrovská - disponuje téměř jedním biliónem eur deviz... Jan Čermák Analytik a ekonom ČSOB
Profile picture for user Jan Čermák