Přejít k hlavnímu obsahu
Raiffeisenbank získala vyšší ratingová hodnocení od agentury Moody´s
Ratingová společnost Moody´s aktualizovala rating dlouhodobých vkladů, hypotečních zástavních listů a několika dalších ukazatelů Raiffeisenbank.

Pozitivní výhled z předcházejícího období se přetavil ve zvýšení ratingu z Baa1 na A3. Výhled ratingů dlouhodobých vkladů Raiffeisenbank je nyní stabilní a odráží omezený tlak na růst ratingů banky během následujících 12 až 18 měsíců.

„Zlepšení ratingu je výsledkem dlouhodobého zvýšení výkonu a kreditního profilu banky. Znamená to, že potvrzujeme své postavení stabilní a důvěryhodné banky,” říká Tomáš Jelínek, finanční ředitel Raiffeisenbank.

Moody's zároveň zvýšila rating hypotečních zástavních listů emitovaných bankou z Aa3 na Aa2. Hypoteční zástavní listy jsou díky tomu jen dva stupně pod maximálním možným ohodnocením a zároveň o dva stupně výše než státní dluhopisy České republiky.

„Lepší rating potvrzuje trvalý zájem investorů o hypoteční zástavní listy banky, které jsou aktuálně velmi bezpečnou investicí,” doplňuje Tomáš Jelínek.

Rozhodnutí Moody´s o aktualizaci ratingů Raiffeisenbank odráží pokračující silnou výkonnost banky a zlepšování úvěrového profilu. Moody's očekává, že příznivé makroekonomické prostředí České republiky bude podporovat stabilní kvalitu aktiv Raiffeisenbank.

 

Datum vytvoření: 10/07/2019

Snímek%20obrazovky%202025-10-16%20181431

Komentáře komentáře
Pozitivum pro ČNB – Češi utrácejí s rozumem Ostatně už dříve se ukázal velký kontrast mezi tím, jak růžový obrázek nám vytvá... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Hnutí ANO vítězem voleb, na stole je rozvolněnější rozpočtová politika Nová vláda převezme ekonomiku ve slušné kondici. Hospodářský růst zrychluje a za... Dominik Rusinko, hlavní ekonom ČSOB Private Banking
Profile picture for user Dominik Rusinko
Inflace v září pod odhadem trhu i ČNB I když nemáme k dispozici detailní strukturu a s přesnější analýzou je třeba si ... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš