Přejít k hlavnímu obsahu
Sedmý ročník grantového programu KB a AMSP ČR Nastartujte se zná své vítěze
Již sedmý ročník grantového programu Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) pro začínající podnikatele „Nastartujte se“ zná letošní vítěze. Odborná porota vybrala z 64 přihlášených podnikatelských záměrů jako nejlepší projekt Nesnězeno, jehož cílem je zabránit plýtvání kvalitním jídlem. Pomáhají restauracím se slevou prodat přebytečné porce uživatelům jejich aplikace.

„Naší snahou je pomoci začínajícím podnikatelům v realizaci jejich nápadů a stát se pro ně silným a dlouhodobým partnerem. Máme ambici pro ně, společně s partnery, vybudovat ekosystém služeb – jako například aplikaci pro řízení cash flow, online fakturační a účetní služby, pomoc při založení společnosti, tak abychom jim co nejvíce usnadnili začátek jejich podnikání. Součástí tohoto ekosystému je i grantový program Nastartujte se, který již sedmým rokem poskytuje finanční podporu vybraným projektům. Mám radost, že v letošním silném ročníku uspěli projekty, které se zaměřují na ekologické a sociální aspekty podnikání. Věřím, že tito mladí lidé představují budoucnost naší země,“ uvedl Jan Kubálek, manažer pro strategii retailového bankovnictví v Komerční bance.

„Před necelým rokem jsme se pokusili najít nejjednodušší řešení, kterým ověříme myšlenku a koncept projektu na českém trhu. Založili jsme facebookovou stránku, oslovili první podniky, které následně přebytečná neprodaná jídla nabízely v příspěvcích. Zájemci si je rezervovali komentářem a vyzvedli. Takto jsme za pár měsíců získali přes tisíce fanoušků, první desítky podniků a věděli, že se můžeme pustit do vývoje aplikace. Nyní je do Nesnězeno zapojených 60 tisíc uživatelů, najdete jej ve 300 podnicích v Praze, Brně a Olomouci. Zachránilo se již 20 tisíc porcí, projekt je však stále v počátcích. Musíme se intenzivně věnovat stávajícím i novým podnikům, abychom vyvážili nabídku s poptávkou, obě strany měly z projektu dobrý pocit a zachraňování dávalo smysl,“ sdělila Michaela Gregorová, spoluzakladatelka Nesnězeno. Na realizaci svého podnikatelského záměru získala autorka projektu od Komerční banky finanční grant ve výši 300 tisíc Kč.

Druhé místo a finanční podporu 100 tisíc Kč získal projekt ART CARBON, který se zabývá filtračním materiálem s uhlíkovými nanotrubicemi pro odstraňování agrochemikálií, léčiv a jejich metabolitů z podzemních a povrchových vod. Bronzovou příčku s finanční odměnou 50 tisíc Kč obsadil projekt  Xflow.cz, pomocník pro zprostředkování praxí, stáží a trainee programů pro studenty. Přináší jim tak možnost zapojit se do reálné praxe.

E15 Cenu veřejnosti a finanční grant 100 tisíc Kč získal projekt Marketum.cz, propojující inzerenty s influencery a majiteli reklamních ploch. Vítězové obdrželi ceny i od partnerů projektu, kterými jsou: Partneři: CEE Attorneys, mezinárodní advokátní kancelář, Online fakturace Fakturoid, iPodnikatel.cz - portál (nejen) pro začínající podnikatele, PERFORMIA – www.performia.cz, Stable.cz - domény, webhosting, servery, e-mailing, TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové, Webmium digitální agentura a od mediálních partnerů: ekonomický deník E15, magazín o obchodu a exportu TRADE NEWS.

Grantovým programem „NASTARTUJTE SE“ chce Komerční banka spolu s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) usnadnit rozjezd podnikání začínajícím podnikatelům. Projekt navazuje na dlouhodobou spolupráci obou partnerů na projektu Svou cestou – Young Business, jehož cílem je podpořit a inspirovat mladé lidi k podnikání.

„Za těch několik let, během kterých v porotě Nastartujte se působím, jsem si potvrdil jednu důležitou skutečnost. Úspěšný projekt již zdaleka nestojí pouze na skvělém nápadu, ale především pak na mimořádných obchodních a osobních vlastnostech manažerů, kteří za ním stojí. V případě vítězů ročníku 2019 jsem si jist, že je tato podmínka zcela splněna a pevně věřím v jejich úspěch. O to více mě to těší v situaci, kdy vítězný projekt není pouze ekonomicky zajímavý, ale má i přesah do oblasti ochrany životního prostředí, když snižuje plýtvání potravinami,“ shrnuje místopředseda představenstva AMSP ČR, ambassador projektu „Svou cestou-Young Business“.

Datum vytvoření: 01/11/2019
komentáře
Rok, na který hned tak nezapomeneme Poprvé už na jaře, kdy omezení služeb a (ne)dobrovolné odstávky v průmyslu způso... Petr Dufek Makroekonom
Profile picture for user Petr Dufek
Může trhům vydržet euforie z vítězství Joea Bidena? Velkou obavou trhů před letošními volbami byl strach ze scénáře, ve kterém Donal... Jan Bureš Hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Druhá vlna převálcovala nadějně se vyvíjející služby V září se službám obecně dařilo a jejich výkony reálně mírně rostly. Oproti před... Petr Dufek Makroekonom
Profile picture for user Petr Dufek
nepřehlédněte