Přejít k hlavnímu obsahu
Skupina ČSOB za devět měsíců 2021 vykázala čistý zisk 11,6 miliardy korun
Skupina ČSOB za devět měsíců letošního roku hospodařila se ziskem 11,6 miliardy korun zejména díky vysoké kvalitě portfolia úvěrů. Objem poskytnutých úvěrů vzrostl v souvislosti s přetrvávající poptávkou po hypotékách. Klienti také aktivně investovali do podílových fondů a využívali mobilní bankovnictví a digitální aplikace.
csob

Čistý zisk skupiny ČSOB dosáhl 11,6 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 84 %. Čistý zisk skupiny ČSOB za devět měsíců vzrostl meziročně zejména díky rozpuštění opravných položek k úvěrům. Úvěrové portfolio mělo nadále velmi vysokou kvalitu. Podíl úvěrů v selhání z celého úvěrového portfolia činil na konci září 1,97 %. Provozní výnosy se snížily meziročně o 6 % a skončily na úrovni 25,5 miliardy korun. Provozní náklady bez bankovních daní činily 13,4 miliardy korun (meziroční růst o 1 %).

Celkový objem úvěrů činil 821 miliardy korun (meziročně vyšší o 3 %). Objem vkladů stoupl na 1 261 miliardy korun (meziročně o 17 %), z toho objem celkových klientských vkladů tvořil 1 128 miliardy korun (meziročně více o 8 %). Objem úvěrů na bydlení, tedy hypoték a úvěrů ze stavebního spoření, meziročně stoupl o 5 %. Objem prodaných hypoték se do konce září meziročně zvýšil o 31 % a skupina ČSOB zůstává v celkovém objemu poskytovaných úvěrů na bydlení jedničkou českého trhu.

„Letošní zájem o hypotéky překonává naše očekávání a nezastavil ho ani růst cen na trhu nemovitostí. V dalším období ale předpokládáme postupné zpomalení. V návaznosti na vývoj české ekonomiky a zvyšující se inflaci dochází k rychlému růstu úrokových sazeb, který jsme nuceni postupně přenášet i do nabídky našich hypoték,” uvádí Jan Sadil, člen představenstva ČSOB zodpovědný za retail.

Objem celkových klientských vkladů se zvýšil o 8 % a objem aktiv pod správou o 16 %. Objem majetku investovaného v podílových fondech se zvýšil o 23 %. Počet aktivních uživatelů mobilního bankovnictví ČSOB Smart narostl meziročně o 43 % a počet transakcí stoupl meziročně o 59 %.

„Naše bankopojišťovací skupina udržuje silnou kapitálovou pozici a vynikající likviditu. Nabízíme klientům produkty a služby, na které se mohou spolehnout. Jsme k dispozici on-line 24/7 a díky investicím do digitalizace a neustálým inovacím šetříme lidem čas i peníze. Počet uživatelů mobilního bankovnictví meziročně stoupl o 43 % a transakcí bezmála o dvě třetiny. I naši pobočkovou a bankomatovou síť průběžně modernizujeme, aby vyhovovala stále rostoucím nárokům klientů. Naše obchodní objemy nadále rostou a kvalita úvěrového portfolia zůstává v perfektní kondici. Těší nás, že jsme pro občany přednostní volbou v případě rozhodování o financování bydlení, spoření a investování,” uvádí generální ředitel ČSOB John Hollows.

Datum vytvoření: 18/11/2021

zbraslav golf

komentáře
ČNB zpřísňuje podmínky pro poskytování hypoték na předpandemickou úroveň ČNB dnes rozhodla zpřísnit pravidla pro poskytování hypoték. Snížila tak limit L... Jakub Seidler hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user seidler
Co čekat od koruny po zasedání ČNB? Hlavním argumentem pro pokračující zisky koruny je skutečnost, že ČNB si je jedn... Jan Bureš Hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Srpnová inflace výrazně překvapila a zrychlila na 4,1 %, proinflační rizika dále sílí Inflace v srpnu překvapila podstatně rychlejším růstem, oproti červenci o 0,7 %,... Jakub Seidler hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user seidler
nepřehlédněte