Přejít k hlavnímu obsahu
Trinity Bank hospodařila v roce 2022 se ziskem 1 miliardy korun
Trinity Bank zaznamenala v roce 2022 nejlepší hospodářské výsledky ve své historii. Stabilní růst banky a její rostoucí počet klientů se odrazil v rekordním zisku jedné miliardy korun před zdaněním, což je oproti roku 2021 nárůst o 400 %. Přesná hodnota zisku bude známa po auditu hospodaření banky.

Pětinásobná hodnota zisku oproti roku 2021 je mj. i výsledkem výrazného zaměření na služby i servis klientům. To, že to byla správná cesta, ukazuje více jak 100 % nárůst počtu klientů, kdy v posledním měsíci roku 2022 Trinity Bank pokořila metu sta tisíc klientů.

„Naše aktivita na trhu, důraz na aktivní rozšiřování pobočkové sítě a profesionální služby orientované na každého jednotlivého klienta, pomohly bance v jinak složitém a externími vlivy významně ovlivněném roku využít příležitosti pro velmi dynamický růst banky. A to nejenom v tržbách zisku, ale logicky i v bilanční sumě,“ krátce komentuje výsledky roku Dušan Benda, předseda představenstva Trinity Bank.

V roce 2022 razantně rozšířila Trinity Bank svou pobočkovou síť o nová obchodní místa v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Liberci, v Plzni i v Ostravě. Další nová pobočka banky bude otevřena v Olomouci. „Máme jasný cíl a tím je respektovaná středně velká středoevropská zemská banka se silným profesním i ekonomickým zázemím v regionech poskytující služby ve vysokém standardu,“ nastiňuje rozvoj Trinity Bank její předseda představenstva Dušan Benda.

Rok 2022 byl pro banku velmi úspěšný nejenom v růstu zisku, počtu klientů, ale také ve spojení se zvýšením bilanční sumy. Ta ke konci roku 2022 dosáhla výše 64 miliard korun a oproti roku 2021 narostla o 27 miliard korun, což je 73% nárůst proti loňskému roku. Samotná výše regulatorního kapitálu činila 4 miliardy korun, celkový kapitálový poměr dosáhl 22,2 %.

Datum vytvoření: 30/01/2023

digweek2023

Komentáře komentáře
Zklidnění na trzích dává Fedu šanci zvýšit sazby Ještě před propuknutím aktuálních finančních turbulencí se zdálo nejpravděpodobn... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Česká inflace v únoru podle očekávání zpomalila V únoru dál zdražovaly zejména některé potraviny v čele se zeleninou (+12,7 %) a... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Další měsíc bez intervencí I když ČNB neintervenuje, působí její kurzový „slib“ jako stabilizační faktor. D... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek