Přejít k hlavnímu obsahu
Týdenní výhled (30. září - 4. října)
Patria Finance přináší výhled na následující týden.

Znovu a znovu sledujeme, jak se z momentálního vývoje v obchodní válce USA - Čína dá pramálo usuzovat o budoucnosti. Nedávné pozitivní signály spojené s obnovením jednání sice trhy potěšily, ale právem nebyly přijaty s žádnou euforií. Po víkendu vstupujeme opět na jiné hrací pole. USA chtějí omezit čínské investice v domácí ekonomice a v rámci toho údajně zvažují ukončení obchodování čínských společností na amerických burzách. To je samozřejmě věc, která by jednak zatopila příslušným firmám, ale zároveň by znovu utlumila naděje, že se obě země v dohledné době dostanou byť jen k přechodné dohodě.

Z nových makrodat bychom tento týden určitě vyzdvihli americký index ISM. Ten minulý měsíc nečekaně spadl pod 50 bodů, tedy do oblasti naznačující pokles průmyslové aktivity. Tentokrát se čeká návrat těsně nad zmíněnou hranici, což by trhům mohlo dodat určitou úlevu. Jiné ukazatele totiž nevyznívají tak špatně a poslední hodnota ISM by tak vypadala jen jako přechodný výkyv. Čínské indexy nákupních manažerů zatím odhady spíše překonávají, dále tento týden dostaneme revize indexů z eurozóny, PMI ze střední Evropy nebo Británie a také japonský průzkum Tankan.

Pátek je první v měsíci, takže vyjdou data z amerického trhu práce. Tvorba pracovních míst poslední dobou trochu ubrala na tempu, ale nadále to úplně stačí na absorpci nové pracovní síly přicházející na trh. Mzdy vykazují drobné posuny svého meziročního růstu, přičemž za září se žádná změna tempa nečeká. Mezi důležité události pak můžeme opět zařadit sérii vystoupení bankéřů z Fedu a výjimečně i ECB.

Datum vytvoření: 30/09/2019
Patria Finance

linkedin

Komentáře komentáře
Silný rok českého stavebnictví & mizerný rok bytové výstavby Za silným růstem v tomto relativně malém odvětví stojí pozemní, a především pak ... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Nuda ve Frankfurtu, ECB preferuje stabilitu sazeb Makroekonomická data od prosincového zasedání zásadněji nepřekvapila. Růst HDP v... Dominik Rusinko, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Dominik Rusinko
ČNB ponechává sazby beze změny, jejich pokles je však stále ve hře Za prvé, ČNB stále vypadá alespoň na povrchu relativně jednotně – bankovní rada ... Jan Bureš, hlavní ekonom ČSOB
Profile picture for user Jan bureš