Přejít k hlavnímu obsahu
UniCredit Bank zavádí službu Alipay
UniCredit Bank je první bankou na českém trhu, která umožňuje platit na platebních terminálech smluvních partnerů přes aplikaci Alipay. S Alipay tak zákazníci mohou od 12. 5. 2023 platit v několika tisících obchodech po celé České republice, které využívají platební terminály od UniCredit Bank.
Alipay

Alipay je celosvětově používaná platební aplikace ze skupiny Alibaba. V České republice služba funguje v omezené míře od roku 2018, zatím ale není příliš rozšířená. Díky novince od UniCredit Bank, která umožňuje přijetí plateb prostřednictvím Alipay na vybraných platebních terminálech, se tak výrazně rozšíří akceptace služby v zemi.

Nově půjde s Alipay zaplatit v sítích obchodů, které se zaměřují na zahraniční klientelu, tedy např. ubytovací služby v turistických destinacích, restaurace, obchody s luxusním zbožím, parfumerie a obchody s kosmetikou či prodej dárkových předmětů.

„Zavedením Alipay dál rozšiřujeme naše digitální služby a platební metody pro naše klienty. Tato služba u nás nabírá na popularitě, hojně ji vyžívají například turisté navštěvující Česko, především z asijských zemí,“ uvádí Jiří Flégl, ředitel Global Transaction Banking v UniCredit Bank.

Alipay funguje přes webové rozhraní či mobilní aplikaci. Nabízí také funkci digitální peněženky. Z hlediska placení se jedná o jednoduchou službu fungující na principu zaplacení přiložením telefonu k platebnímu terminálu, podobně jako u známé služby Apple Pay nebo Google Pay. Zákazník může platit také pomocí naskenovaného QR kódu. Službu pro UniCredit Bank technicky zajišťuje mezinárodní společnost AEVI.

Datum vytvoření: 18/05/2023

ZK_cena podnikatelů

Komentáře komentáře
Inflace blízko cíle ČNB – koruna trpí V lednu se zvýšily ceny především energií, tedy elektřiny a zemního plynu. Zafun... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
ČNB patří k největším pesimistům na trhu, bude mít opět pravdu? V únoru ČNB pokračuje s revizemi směrem dolů dál a snížila svůj odhad růstu pro ... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
ČNB šlape na plyn. Sazby jdou dolů o 50 bazických bodů Rozhodnutí bankovní rady se opírá o novou makro prognózu. Ta oproti listopadu po... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko