Přejít k hlavnímu obsahu
UniCredit Bank zavádí virtuální platební karty
Nová virtuální karta UniCredit Bank je od dnešního dne automaticky k dispozici všem jejím novým klientům v mobilní aplikaci Smart Banking.
virtual card

Virtuální karta je speciální typ platební karty, která existuje pouze v mobilní aplikaci. Nabízí všechny funkcionality fyzické plastové platební karty a řadu výhod navíc. Po otevření účtu a aktivaci Smart Bankingu je k dispozici v řádu několika minut. Lze s ní tak na internetu či v kamenném obchodě okamžitě platit. Používat hned ji lze i při výběru hotovosti u bezkontaktních bankomatů.

Virtuální karta je dostupná v chytrém mobilním telefonu. Platby s virtuální kartou jsou rychlé a bezpečné. Každá transakce přes kartu v mobilní peněžence je chráněna jednorázovým tokenem (elektronickým klíčem).

Stále více klientů UniCredit Bank si zvyká platit výhradně kartou, virtuální karta je tak logickým krokem na cestě k digitalizaci. Kromě toho pomáhá virtuální karta šetřit životní prostředí. „Jedna plastová karta sice váží asi jen 5 gramů, ale při stovkách tisíc klientů může použití výhradně virtuálních karet pomoct ušetřit tuny plastů,“ říká Petr Plocek, tiskový mluvčí UniCredit Bank.

Platnost virtuální karty je 36 měsíců, stejně jako v případě fyzické karty. Ke kartě si lze také sjednat doplňkové služby. Při založení účtu si klienti můžou vybrat, zda chtějí pouze virtuální kartu nebo i tu plastovou. Obě verze karty mají stejné číslo, platnost, PIN i CVV. Vystavení nové virtuální karty je bezplatné, stejně jako vystavení nové platební karty ve standardní době.

Datum vytvoření: 27/11/2023

ZK_cena podnikatelů

Komentáře komentáře
Inflace blízko cíle ČNB – koruna trpí V lednu se zvýšily ceny především energií, tedy elektřiny a zemního plynu. Zafun... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
ČNB patří k největším pesimistům na trhu, bude mít opět pravdu? V únoru ČNB pokračuje s revizemi směrem dolů dál a snížila svůj odhad růstu pro ... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
ČNB šlape na plyn. Sazby jdou dolů o 50 bazických bodů Rozhodnutí bankovní rady se opírá o novou makro prognózu. Ta oproti listopadu po... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko