Přejít k hlavnímu obsahu
Česká spořitelna mění podmínky sazeb na spořicím účtu
Česká spořitelna změní 26. ledna 2024 podmínky, za nichž mohou klienti i nadále získat maximální úrok na spořícím účtu ve výši 5 %. Nově bude Spořitelna sledovat míru finančního zdraví klienta (velikost jeho finanční rezervy, zda se finančně připravuje na stáří, zda není předlužený atd.), zda investuje a zda využívá digitální bankovnictví George a má tak přehled o svém hospodaření.
česká spořitelna

Klienti budou rozděleni do 3 pásem. V prvním pásmu budou zákazníci banky s Plus účtem bez bankovnictví George. Základní úroková sazba spořícího účtu pro tyto klienty s Plus účtem bude 3 %.

Do druhého pásma budou spadat klienti s Plus účtem a bankovnictvím George. Základní úroková sazba spořícího účtu pro klienty s Plus účtem, kteří zároveň využívají digitální bankovnictví George se bude pohybovat od 3 % do 5 %, individuální bonusová sazba v rozmezí 0,1 % až 2 % bude záviset na míře finančního zdraví daného klienta.

A v posledním pásmu najdeme klienty s Plus účtem, bankovnictvím George a pravidelným pokynem k investování s ČS. Základní úroková sazba spořícího účtu pro klienty s Plus účtem, kteří využívají George a zároveň se Spořitelnou pravidelně investují alespoň
300 korun měsíčně, bude činit 5 %.

„Novými podmínkami spoření motivujeme klienty ke zvyšování jejich finančního zdraví zejména skrze využívání investičních produktů, které jsou efektivním nástrojem pro tvorbu dlouhodobé finanční rezervy na stáří a také skrze využívání digitálního bankovnictví George, které klientům dává lepší přehled o jejich hospodaření. Míru finančního zdraví, na níž závisí velikost individuální bonusové sazby, ale hodnotíme podle vícero parametrů jako je velikost krátkodobé finanční rezervy nebo to, zda a do jaké míry je klient předlužen,“ říká mluvčí Spořitelny Filip Hrubý.

Datum vytvoření: 10/01/2024

linkedin

Komentáře komentáře
Tuzemská inflace je druhá nejnižší v EU V Česku dosáhla březnová inflace 1,5 % a byla druhá nejnižší z celé EU. Hlavním ... Dominik Rusinko, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Dominik Rusinko
Závislost EU na Číně narůstá Jak je vidět, zatímco evropští exportéři se z čínského trhu stahují nebo jsou př... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Pohonné hmoty tlačí inflaci ke dvěma procentům, intenzita energetického šoku rozhodne Česká inflace vyskočila v březnu z únorových 1,4 % na 1,9 % – těsně pod inflační... Jan Bureš, hlavní ekonom ČSOB
Profile picture for user Jan bureš