Přejít k hlavnímu obsahu
Členské společnosti ČLFA volily nové představenstvo, post předsedkyně obhájila Jana Hanušová
Po necelých dvou letech volila členská schůze České leasingové a finanční asociace (ČLFA) nové představenstvo. Post předsedkyně obhájila na další funkční období Jana Hanušová, generální ředitelka společnosti ESSOX. 38 společností sdružených v České leasingové a finanční asociaci poskytlo v roce 2022 podnikatelům a spotřebitelům financování v celkovém objemu 163,6 miliardy Kč.
Jana Hanusova foto

Letošní členskou schůzi provázela vysoká účast. Z 38 členů se volební schůze zúčastnilo 35 zástupců. Své pozice v představenstvu obhájili také místopředsedové Karel Nováček (předseda představenstva Factoring České spořitelny) a Josef Vajsejtl (předseda představenstva ČSOB Leasing). Členy představenstva byli opět zvoleni Pavel Fořt (generální ředitel ALD Automotive), Luděk Jírů (předseda představenstva Home Credit), Josef Langmayer (jednatel Raiffeisen-Leasing) a Jakub Stárek (předseda představenstva UniCredit Leasing).

„Jsem ráda, že mohu spolu s kolegy i v dalším funkčním období představenstva pokračovat v rozpracovaných aktivitách České leasingové a finanční asociace. V uplynulých dvou letech se nám podařilo upevnit renomé ČLFA na národní i mezinárodní úrovni. Nyní nás čekají další milníky ve schvalování evropské směrnice o spotřebitelském úvěru i dalších zákonných norem. Budeme usilovat o větší podporu při pořízení vozidel s novými ekologickými pohony a usilovat o zajištění dostupnosti jejich financování. Je před námi skutečně hodně práce,“ uvedla Jana Hanušová.

Členská schůze rovněž schválila hlavní priority činnosti pro následující rok. Asociace se bude častěji profilovat jako lídr podpory při financování ekologických technologií a nízkoemisních vozidel. Zapojí se do projednávání návrhů v rámci legislativního procesu, bude rozvíjet asociační diskusi k tématu ESG a EU taxonomie. Svá stanoviska bude ČLFA aktivně prezentovat v rámci implementace e-Governmentu. Jednou z priorit bude také prosazování zájmů společností financujících motorová vozidla.

„ČLFA bude i nadále pokračovat v systematickém budování vztahů s dalšími zájmovými sdruženími a institucemi, ale i s neziskovým sektorem. Hlubší spolupráci budeme rozvíjet v rámci evropských finančních konfederací,“ doplnila výčet priorit Jana Hanušová. Zmíněný další rozvoj spolupráce na evropské úrovni umožňuje od roku 2021 i zastoupení ČLFA v evropské asociaci Eurofinas – v jejím vedení zasedají Jana Hanušová a tajemník ČLFA Jaroslav Krutilek.

Česká leasingová a finanční asociace sdružuje 38 členských společností ze sektoru nebankovního financování. V oblasti podnikatelského financování reprezentují 88 % trhu, u spotřebitelského financování je to 87 % trhu. U factoringu dokonce 97 % trhu.

Datum vytvoření: 30/03/2023

linkedin

Komentáře komentáře
Dubnové ceny výrobců zklidnily obavy ze zrychlení inflace Ceny služeb také meziměsíčně mírně rostly, stejně jako v minulém měsíci byl však... Jakub Seidler, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user seidler
Jestřábí ČNB dodala koruně nový impuls. Kam až se česká měna podívá? Na domácím poli hraje koruně do karet změna očekávání ohledně snižování tuzemský... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Inflace v dubnu výrazněji vzrostla kvůli potravinám Za překvapením stál z našeho pohledu především daleko svižnější růst cen potravi... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš