Přejít k hlavnímu obsahu
Moneta snižuje sazby nových i refinancovaných hypoték
Moneta úrokové sazby u nově sjednávaných i refinancovaných hypotečních úvěrů. Při refinancování bude možné získat sazbu již od 3,54 % p.a., u nově sjednaných hypoték pak budou úrokové sazby začínat na 3,79 % p.a.

Na rozdíl od všeobecného očekávání přistoupí Moneta ke snížení úrokových sazeb, a to o 10 bps u nově sjednaných hypoték s fixací na 5, 7 a 10 let. U refinancování stávajících hypoték pak banka snižuje stávající sazbu o 15 bps při fixaci na 5 let, a o 10 bps při refinancování na 7 a 10 let.

„Naším cílem je umožnit i přes stávající složitou ekonomickou situaci co možná největšímu počtu žadatelů realizovat plány o vlastním bydlení. Na druhou stranu jsme již na podzim zvedli sazby u našich spořicích účtů a termínovaných vkladů, čímž našim klientům umožňujeme, aby z růstu základních úrokových sazeb tak, jak je určuje Česká národní banka, především benefitovali. Tento razantní přístup ČNB nicméně vnímáme jako potvrzení její nezávislosti i soustředěné snahy zmírnit dopady tempa inflace a zajistit stabilitu finančního sektoru v České republice,“ uvedl v této souvislosti předseda představenstva Monety Tomáš Spurný.

Datum vytvoření: 12/01/2022

linkedin

Komentáře komentáře
ČNB ponechává sazby beze změny, jejich pokles je však stále ve hře Za prvé, ČNB stále vypadá alespoň na povrchu relativně jednotně – bankovní rada ... Jan Bureš, hlavní ekonom ČSOB
Profile picture for user Jan bureš
Fed sazby nemění a chce nechat promluvit data Ta totiž během tiskové konference Jeroma Powella prakticky neproběhla, neboť šéf... Jan Čermák, analytik ČSOB
Profile picture for user Jan Čermák
Vláda schválila rozpočet se schodkem 310 miliard korun. Navzdory rozpočtovým pravidlům A ten vláda překračuje o celých 73 miliard korun. Podle ministryně financí Aleny... Dominik Rusinko, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Dominik Rusinko