Přejít k hlavnímu obsahu
Průzkum Raiffeisenbank: Češi nemají problém poskytovat osobní údaje on-line
Založení běžného účtu on-line je podle dvou třetin Čechů bezpečné a s poskytováním osobních údajů nemají problém. Téměř polovina by klidně poskytla rodné číslo i scan občanského průkazu. Vyplývá to z průzkumu Raiffeisenbank realizovaného prostřednictvím platformy Instant Research mezi 880 respondenty.
raiffeisenbank průzkum

Založení běžného účtu online je bezpečné podle 67 % dotazovaných. 73 % by se nebálo poskytnout adresu trvalého bydliště, téměř každý druhý (49 %) rodné číslo a jen o něco méně (48 %) scan občanského průkazu.

Při výběru účtu je pro sedm z deseti Čechů stěžejní moderní online bankovnictví. Pro
67 % dotazovaných je to cena za výběr z bankomatu, úročený běžný účet (43 %) a možnost založení online (26 %). Nejméně dají Češi na osobní doporučení (13 %), automatické založení spořicího účtu (15 %) a počet poboček (20 %).

Více než polovina Čechů (54 %) by byla ochotna věnovat založení běžného účtu
on-line 10-20 minut, 23 % méně než 10 minut. 14 % by si našlo 20-30 minut a každý desátý více než půl hodiny.

„Nenávratně pryč jsou doby, kdy musel žadatel o účet do banky. V dnešní době ho lze velmi jednoduše založit za 10 minut bez nutnosti návštěvy pobočky prostřednictvím mobilního telefonu nebo počítače,“ říká Kopecká, tisková mluvčí Raiffeisenbank.

Zejména v období poznamenaném dopadem pandemie covid-19 se Raiffeisenbank snaží vyjít vstříc novým i stávajícím klientům a umožnit maximální dostupnost svých služeb v online prostředí. Klienti banky tak již dnes mohou 95 % všech svých běžných bankovních služeb zvládnout plně on-line bez nutnosti osobního kontaktu.

Datum vytvoření: 01/12/2020

linkedin

Komentáře komentáře
Fed vyšperkoval stagflační prognózu lehce jestřábí rétoriku Zároveň je třeba dodat, že odhadovaná trajektorie úrokových sazeb vysílá lehce j... Jan Čermák, analytik ČSOB
Profile picture for user Jan Čermák
Centrální banky nakupují zlato rekordním tempem V minulém roce nakoupily centrální banky do svých rezerv více než tisíc tun zlat... Dominik Rusinko, hlavní ekonom ČSOB Private Banking
Profile picture for user Dominik Rusinko
Inflace v květnu skončila nad odhadem, čeká nás vysoká volatilita Za květnovým překvapením jsou opět do značné míry velmi volatilní potraviny, kte... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš