Přejít k hlavnímu obsahu
Revolut uvádí na trh novou verzi 9.0 aplikace pro iOS a Android
Revolut vydal svou novou verzi aplikace 9.0 včetně nového sdíleného bankovního produktu Společné účty pro EHP (Evropský hospodářský prostor). Společné účty umožňují zákazníkům vytvořit si v aplikaci Revolut další účet, který budou společně vlastnit dva lidé – ať už jsou to partneři, rodinní příslušníci nebo přátelé. Upgrade uživatelského rozhraní na 9.0 je k dispozici pro iOS i Android a zahrnuje také nástroj pro rychlé zasílání zpráv Revolut Chat.
revolut sdílené účty

Společné účty Revolut mají vyhovovat potřebám různých typů lidí a vztahů. Společnost uvádí, že využitelnost je stejná pro všechny typy dvojic, ať už to jsou partneři, sourozenci, spolubydlící nebo přátelé.

Podle průzkumu, který nedávno provedla společnost Revolut, by 58 % Evropanů chtělo používat Společný účet ke správě svých výdajů s partnerem. 32 % z nich by Společný účet preferovalo používat výhradně jako svůj jediný účet a 26 % jako doplňkový ke svým soukromým účtům. Zbývajících 33 % raději ponechalo své účty a rozpočty oddělené. Zajímavé je, že 5 % uvedlo, že spolu o penězích ani nemluví, protože nechtějí míchat finance a lásku. Celkem 4 % lidí nemělo na věc jasný názor.

Na otázku, jak si rozdělili náklady se svým partnerem, byla nejčastější odpověď 50/50 (36 %) – ačkoli 22 % respondentů uvedlo, že jedna osoba z páru zaplatí více či méně v závislosti na svém příjmu. 7 % bylo konkrétnější, přičemž jeden partner platí za nájem, zatímco druhý za účty a potraviny. 4 % respondentů se rozhodlo pro řešení, kdy všechny výdaje hradí jeden partner, protože vydělávají výrazně více. 1 % potvrdilo, že stranou, která hradí náklady/nájem, jsou jejich rodiče. 24 % uvedlo, že je to nezajímá nebo neexistuje žádné pravidlo a 6 % nevědělo.

V listopadu 2022 Revolut spustil funkci chat, kde mohou zákazníci Revolutu po celém světě chatovat a také sdílet zábavné gify a nálepky a zároveň posílat a žádat o peníze. S nejnovější aktualizací 9.0 zavádí Revolut skupinové chaty. Nová funkce umožňuje několika lidem diskutovat a sdílet platební údaje v rámci aplikace, místo aby museli přepínat mezi různými aplikacemi pro zasílání zpráv – to vše v rámci toho, abychom zůstali věrní poslání nabízet služby, které řeší všechny finanční záležitosti na jednom místě. Při vytváření chatu pro nás byla prioritou bezpečnost, a tak jsou všechny zprávy kompletně zašifrovány. Pokud zákazníci nechtějí chat používat, mají možnost tuto funkci vypnout. Nastavení chatu se provádí v sekci Zabezpečení a Soukromí.

Aplikace přináší I další novinky. Zákazníci mají nyní možnost přizpůsobit si aplikaci díky novým widgetům, které mohou na své domovské obrazovce libovolně přesouvat. Verze 9.0 se zaměřuje na věci, na které zákazníci upozornili jako na potenciální problémy a překážky pro provedení požadovaných akcí. Revolut průběžně sbírá od zákazníků zpětnou vazbu, a poté ji použije pro spoustu upgradů.

Pro otevření společného účtu musí být obě strany zákazníky Revolutu a mít nejnovější verzi aplikace, která podporuje funkci Společné účty. Oba dva musí mít také osobní účet založený ve stejné zemi, u stejné dceřiné společnosti nebo pobočky Revolutu (registrační subjekt osobních účtů) a nesmí být součástí jiného Společného účtu Revolut (nebo mít čekající pozvánku do Společného účtu v Revolutu od někoho jiného).

Datum vytvoření: 18/04/2023

linkedin

Komentáře komentáře
Dubnové ceny výrobců zklidnily obavy ze zrychlení inflace Ceny služeb také meziměsíčně mírně rostly, stejně jako v minulém měsíci byl však... Jakub Seidler, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user seidler
Jestřábí ČNB dodala koruně nový impuls. Kam až se česká měna podívá? Na domácím poli hraje koruně do karet změna očekávání ohledně snižování tuzemský... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Inflace v dubnu výrazněji vzrostla kvůli potravinám Za překvapením stál z našeho pohledu především daleko svižnější růst cen potravi... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš