Přejít k hlavnímu obsahu
Digitální peníze – téma 5. ročníku odborné konference, kterou pořádá Měšec.cz
Je řada možností, jak v dnešní době zaplatit účty. Nejen hotově či platební kartou. Co preferují zákazníci? A jaké novinky a trendy nás čekají?

Mobilní technologie nám vstupují do života čím dál tím víc. Komunikace mezi lidmi začíná být okrajovou funkcí mobilního telefonu a platit přes mobil se stává samozřejmostí.

Digitální technologie čím dál více zasahují i do našich soukromých životů a co víc, s mobilem v ruce jsme dobrovolně neustále online. Můžeme okamžitě reagovat, okamžitě provést platbu nebo okamžitě uzavřít smlouvu. Na digitální svět musejí reagovat i finanční společnosti. Vznikají nové fintech startupy, které sázejí výhradně na mobilní technologie a web je pro ně jen doplňkem. I velké banky se mění. Už není potřeba soutěžit v technologických novinkách, ale je potřeba udržet klienta.

Technologické vychytávky osloví jen jednu skupinu klientů, té druhé je potřeba nabídnout víc: empatii, pomoc, vstřícnost, poradenství, tedy lidský prvek. Přesně to, co mobil úplně nedokáže. Jak žít v těchto dvou odlišných světech? Odpovědi budeme hledat na odborné konferenci Digitální peníze, kterou server Měšec.cz organizuje a kde je Bankovnictví jako mediální partner. Koná se ve čtvrtek 27. dubna na pražském Pankráci.


Autor: Internet Info, s.r.o.

Koho na konferenci můžete vidět?

Mezi přednášejícími se na konferenci objeví například Miroslav Lukeš z MasterCard Europe. Mluvit bude o budoucnosti slevových programů. Žádné vouchery, žádné papírové kupóny, žádné plastové karty. Slevy a bonusy se připíšou automaticky - digitálně.

Česká republika je na špici v bezkontaktních platbách, ale stále na mnoha místech kartou anebo mobilem nezaplatíme. Mohou nové technologie a nárůst počtu akceptačních míst vytlačit v nejbližších letech hotovost? Téma, kterému se bude na konferenci věnovat Marcel Gajdoš z VISA Europe.

Mezi dalšími řečníky se objeví například Martin Vurm z PwC Česká republika. Představí technologické inovace měnící trh s finančními službami. Ukáže přehled regulací, které zjednoduší platební styk a vytvoří prostor pro nové typy služeb. A chybět nebudou ani příklady úspěšných FinTech v Evropě.

Jsou lidé, kteří si zapisují každou vydanou korunu a jsou jiní, kteří si své peníze hlídají intuitivně. Obě tyto skupiny mohou mít užitek z moderních nástrojů na správu osobních financí. O sledování výdajů a příjmů v digitálním světě bude mluvit Tomáš Zdražil z BudgetBakers.

Na podvody v digitálním světě se podívá zblízka Jak Kolouch z Policejní akademie ČR. Ukáže nejčastější případy, i jak se jim lze bránit z pozice zákazníka, finanční instituce, ale hlavně z pohledu trestního práva a policejní praxe.

Celou konferencí provede Dalibor Z. Chvátal, šéfredaktor serveru Měšec.cz. Do středy 8. března se můžete registrovat za zvýhodněnou cenu. Více informací o konferenci, programu a registrační formulář najdete na webových stránkách konference Digitální peníze.

Digitální peníze

Partnery konference jsou MasterCard Europe, PwC Česká republika a Visa Europe. Mediálními partnery jsou Bankovnictví a CardMag. Akce se koná za podpory České bankovní asociace a Sdružení pro bankovní karty. Pořadatelem akce je server Měšec.cz. Produkčně akci zajišťuje vydavatelství Internet Info.

Datum vytvoření: 01/03/2017
-- Redakce

invest summit

ZK2023 cena veřejnosti

ZK2023 cena podnikatelů

Komentáře komentáře
Začátek roku ve znamení stagnace Ekonomiku držela při zemi, už podle očekávání, především spotřeba domácností brz... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Česká národní banka drží sazby stabilní, jestřábí hlasy sílí Za rozhodnutím stála nová prognóza centrální banky, která počítá s rychlejším rů... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Jestřábí hlasy z ČNB nabírají na síle Z pohledu toho, jak dlouho by mohly sazby setrvat na současných 7 %, se v minulé... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko