Přejít k hlavnímu obsahu
Alipay dobíjí platební trh a pomáhá firmám!
Velký platební portál Alipay vytvořil sekci ve svojí aplikaci k pomoci propagaci místních maloobchodníků ve Wuhanu, městě, kde se poprvé zjevil vir Covid-19. Alipay tímto krokem utvrzuje svoji pozici na poli platebních služeb v Číně.
Alipay

Zatímco se Wuhan navrací zpátky k normálu, mobilní aplikace Alipay pomáhá místním výrobcům se zpátky postavit na nohy. Alipay nabízí svým uživatelům, kterých je nyní více než 900 milionu, rychlý a jednoduchý přístup k místním produktům a službám ve městě Wuhan.

Tato aplikace umožňuje uživatelům online objednání místních produktů. Aplikace Alipay také umožňuje uživatelům přístup na živé přenosy (livestreamy) z různých turistických míst ve městě, zatímco se nouzová opatření rozvolňují.

I když se zpočátku Alipay zaměřoval pouze na oblast Wuhan, nyní plánuje rozšířit své služby i v dalších oblastech Číny, čímž upevn svoji pozici na poli tamních platebních služeb.

Maloobchodníci si také mohou pomocí aplikace Alipay zažádat o půjčku „Zero-Contract“ (tzv. půjčka beze smlouvy), která je součástí kampaně MYbank (součást Alipay a vlastník Ant Financial) a dalších 100 bank v Číně. MYbank upouští od úroků pro 360.000 malých prodejců ve Wuhanu v prvním měsíci, zatímco prodejci mimo oblast Wuhan dostanou pouze slevu 20 % na současné úrokové splácení.

V jednom z rozhovorů o dopadech viru Covid-19 Simon Hu (CEO v Ant Financial) tvrdí, že v každé těžké situaci se dá najít příležitost pro představivost a vytvořit lepší a jasnější budoucnost. Simon Hu dále dodává více o pozitivních příležitostech pro sektor služeb. Ant Financial silně věří, že po vypuknutí viru Covid-19 budou poskytovatelé služeb, kteří zužitkují možnosti a využití nových technologií, vyjdou z této karanténní situace ještě silnější než kdy dříve.

Příklad Alipay je tak ukázkovým, jak by finanční instituce mohly pomoci současným živnostníkům nejen v České republice ale prakticky kdekoliv po světě. Zároveň je možné, že pakliže se této pomocí neujmou banky, mohly by na trh přijít konkurenti z řad nebankovních společností.

Zdroj: Finextra.com

Datum vytvoření: 11/05/2020

linkedin

Komentáře komentáře
Holubičí Fed naskočil na býčí vlnu technologické revoluce Celkově holubičí vzkaz z posledního zasedání Fedu byl zesílen i další rétorikou,... Jan Čermák, analytik ČSOB
Profile picture for user Jan Čermák
Inflace téměř na cíli ČNB K tomuto poklesu inflace dopomohly především potraviny, které za poslední měsíc ... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
HDP znovu překvapilo pozitivně, česká ekonomika jede na „plný plyn“ Růst je rovnoměrně rozložen mezi spotřebu, investice a zahraniční obchod, přičem... Jan Bureš, hlavní ekonom ČSOB
Profile picture for user Jan bureš