Přejít k hlavnímu obsahu
Apple Pay dorazil do Česka
Společnost s logem nakousnutého jablka od úterý spustila službu Apple Pay. Služba je dostupná pro klienty Air Bank, J&T Banky, Komerční banky, mBank, Monety, České spořitelny, Edenred a Twisto.

Bezpečnost a soukromí jsou pro Apple Pay klíčové. Při použití platebních karet s Apple Pay se jejich čísla nikde neukládají, místo toho je přiřazen jedinečný číselný kód, který je šifrovaný a bezpečně uložený na používaném mobilním zařízení držitele karty. Každá transakce je tak povolena pouze s jednorázovým unikátním dynamickým bezpečnostním kódem. Služba Mastercard Digital Enablement Service (MDES) používá nejpokročilejší platební technologie – EMV, tokenizaci a kryptografii – k zajištění integrity informací o držitelích karet.

Komerční banka umožňuje svým klientům platit prostřednictvím služby Apple Pay. Službu stačí jednoduše aktivovat v aplikaci Wallet, která je předinstalovaná přímo v mobilním telefonu Apple.

„Již před koncem loňského roku se podařilo jednomu z klientů KB a zároveň nadšenému uživateli produktů společnosti Apple, který nebyl součástí testovací skupiny, zaplatit prostřednictvím Apple Pay. Přestože šlo o náhodnou transakci, bylo již tehdy nadmíru jasné, jak netrpěliví někteří uživatelé mobilních telefonů od Applu jsou,“ uvedl Vladimír Jeřábek, člen představenstva Komerční banky.

Apple Pay vyvolal u klientů České spořitelny obrovský zájem. Již během prvních šesti hodin po spuštění si službu aktivovalo 13 000 klientů (zhruba každý šestý uživatel iPhonu, iPadu, respektive hodinek Apple Watch z řad klientů ČS), kteří provedli 3 128 transakcí a zaplatili 642 000 Kč u obchodníků. Placení mobilním telefonem je nyní dostupné pro klienty České spořitelny s kartou Visa. S kartou Mastercard bude možné bezkontaktně platit od března.

Od rána do dnešního poledne si tuto službu zapnulo už 15 tisíc klientů Air Bank. Během dopoledne klienti Air Bank prostřednictvím Apple Pay zaplatili 3 tisíce nákupů v celkovém objemu 570 tisíc korun.

„Klienti Air Bank platí kartou mnohem častěji, než je průměr na celém bankovním trhu, a velmi rychle si oblíbili také placení mobilem. Když jsme před necelým rokem spouštěli placení přes My Air pro Android, za první den si službu zapnulo šest tisíc klientů a dnes ji využívá více než padesát tisíc lidí. A ještě rychlejší start nyní vidíme u placení přes Apple Pay, kdy si jen pár hodin od spuštění službu zapnulo už patnáct tisíc klientů Air Bank,“ říká Tomáš Veselý, vedoucí Oddělení každodenních služeb Air Bank.

Díky Twistu mohou Apple Pay využívat také zákazníci bank, které Apple Pay nenabízí, aniž musí měnit banku, a to díky jednoduché online registraci.

„Všude ve světě se ukazuje, že uživatelé zařízení od Applu jsou výrazně více nakloněni moderním technologiím a placení mobilem než uživatelé jiných operačních systémů. Od Apple Pay si tak hodně slibujeme, protože stejně jako náš NFC platební náramek i placení telefonem či hodinkami výrazně zjednodušuje život. Věříme, že díky Apple Pay si k Twistu najdou cestu zákazníci, jejichž banka tuto platbu neposkytuje, ale i ti, kteří k moderní platbě budou chtít stejně moderní mobilní aplikaci s instantními notifikacemi po platbě a větší přehled o svých výdajích,“ říká Michal Šmída, zakladatel a CEO Twista.

 

Datum vytvoření: 19/02/2019

 

linkedin

Komentáře komentáře
Nálada v české ekonomice na bodu mrazu Důvodem o trochu lepší – i když stále přece jen negativní – nálady je třeba vidě... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Hrozí české ekonomice měnová krize? Pravdou je, že tuzemskou ekonomiku sužuje řada významných makroekonomických nero... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
ČNB ponechává sazby stabilní a výrazně přepisuje prognózu Pravděpodobně proto, že ČNB opět zkrátila horizont měnové politiky do původních ... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš