Přejít k hlavnímu obsahu
Mastercard ocenila banky za projekty v oblasti platebních karet 2018
Společnost Mastercard udělila výroční ceny za výjimečné projekty v oblasti platebních karet. Cenu Issuer 2018 za největší absolutní nárůst objemu na vydaných platebních kartách obhájila Airbank. Ocenění Acquirer 2018 za největší absolutní narůst objemu karetních transakcí u obchodníků si stejně jako minule odnesla ČSOB. Slavnostní předání cen se konalo na výroční konferenci Mastercard v pražském centru DOX+.

„Děkuji oceněným partnerským bankám za to, že díky společnému úsilí se Česko řadí mezi přední inovátory v platbách a přispíváme ke komfortu pro klienty a k rozvoji finanční gramotnosti i celé ekonomiky. Výhodnost karetních transakcí již chápou i malé a střední podniky, oblast školství, finanční správa a města. Zároveň díky inovacím v mobilních platbách mohou zlepšovat pohodlí obsluhy i obchodníci. To mi dává jistotu, že i další roky můžeme očekávat zajímavé projekty,“ řekl generální ředitel Mastercard pro Českou republiku, Slovensko a Rakousko Miroslav Lukeš.

Seznam cen a oceněných společností za rok 2018: 

Ocenění

Společnost

Projekt

Issuer 2018

Airbank

Největší absolutní nárůst objemu na vydaných platebních kartách

Acquirer 2018

ČSOB

Největší absolutní narůst objemu karetních transakcí u obchodníků

Premium Card Issuer 2018

Česká spořitelna

Největší absolutní narůst objemu na vydaných prémiových kartách

Commercial Card Issuer 2018

Česká spořitelna

Největší absolutní narůst objemu na vydaných komerčních kartách

 Innovations 2018

Moneta Money Bank

Digitalizace karet do nositelné elektroniky

Mobile Payments 2018

Airbank

Nejlepší vydavatel karet v kategorii mobilní platby – nejvyšší počet tokenizovaných karet

Marketing Campaign 2018

Raiffeisenbank

Nejefektivnější kampaň a nákupní event v jednom na podporu plateb kartami Mastercard – Marianne Days

Priceless Prague 2018

Komerční banka

Nejaktivnější banka v rámci podpory programu Priceless Prague – nejvyšší počet aktivních klientů

Priceless Specials 2018

Fio banka

Největší absolutní nárůst aktivních klientů Priceless Specials

Advisors Special Mention 2018

UniCredit Bank

Aktivace klientů přes inovace a věrnostní platformy

Special Mention 2018

ČSOB

Inovativní uplatňování platebních karet ve veřejném sektoru

Special Mention 2018

ČSOB

Zavedení programu předplacených karet “Naše stravenka”

Special Mention 2018

KB SmartPay

Zavedení akceptace v nových segmentech – B2B

Special Mention 2018

Banka Creditas

Exkluzivní debetní karta Mastercard Real Gold z limitované série black&gold

Dvě ocenění dostala Česká spořitelna – jednak za největší absolutní narůst objemu na vydaných prémiových kartách a k tomu i za největší absolutní narůst objemu na vydaných komerčních kartách.

Držitelem ceny Inovations se stala Moneta Money Bank v kategorii mobilní platby za digitalizaci platebních karet do nositelné elektroniky Garmin a Fitbit. Ve stejné kategorii uspěla i Airbank jako nejlepší vydavatel karet s nejvyšším počtem tokenizovaných karet. Raiffeisenbank uspěla s nejefektivnější kampaní a nákupním eventem v jednom na podporu plateb kartami Mastercard v rámci Marianne Days.

Fio banka získala ocenění Priceless Specials za největší absolutní nárůst aktivních klientů v tomto věrnostním programu. Komerční banka se zase stala nejaktivnější bankou v rámci podpory programu Priceless Prague, když si připsala nejvyšší počet aktivních klientů.

UniCredit Bank si připsala cenu Advisors Special Mention díky úspěšné aktivaci klientů přes inovace a věrnostní platformy. Polovinu ze čtyř ocenění Special Mention si odnesla ČSOB – za inovativní uplatňování platebních karet ve veřejném sektoru a zavedení programu předplacených karet “Naše stravenka”. Zbylá získala KB SmartPay za zavedení akceptace v segmentu B2B a Banka Creditas za exkluzivní zlatou limitovanou debetní kartu Mastercard Real Gold.

 

Datum vytvoření: 14/01/2019

VSFS

Komentáře komentáře
ČNB přešlapuje na místě, dalšímu růstu sazeb se nevyhne Inflace se v červnu pohybovala více než dva procentní body nad jarní prognózou a... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Vysoká inflace začíná měnit chování spotřebitelů Meziroční srovnání je však v tomto případě poněkud zavádějící v důsledku konce l... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Měnové války naruby Palebná síla SNB je opravdu obrovská - disponuje téměř jedním biliónem eur deviz... Jan Čermák Analytik a ekonom ČSOB
Profile picture for user Jan Čermák