Přejít k hlavnímu obsahu
Banka Creditas hlásí 90 tisíc klientů a založila nemovitostní fond
Bance Creditas i nadále přibývá klientů, na konci listopadu jich už bylo přes devadesát tisíc. Spolu s tím se rozšiřuje i porftolio produktů, které si mohou klienti zřídit. Novinkou jsou investice do nemovitostního fondu. Creditas fond se zaměřuje hlavně na komerční nemovitosti, které vytvářejí pravidelné příjmy z nájmu. Cílem fondu je dlouhodobé stabilní zhodnocení okolo 5 % ročně.

„Nespekulativní investice do realit jsou obecně spíše konzervativní a jako takové mohou být dobrým doplňkem portfolia rozložení majetku u klientů, pro něž jsou akcie příliš rozkolísané,“ říká ředitelka retailového bankovnictví Banky Creditas Věra Pavlišová.

Zakladatelem a jediným akcionářem nemovitostního fondu je Banka Creditas. Fond vytváří jednotlivé podfondy, aktuálně Creditas Nemovitostní I, podfond SICAV, přičemž klienti si kupují investiční akcie příslušného podfondu. V současné době jsou možné jednorázové investice v objemu alespoň 100 tisíc korun, výhledově půjde investovat i pravidelně v menších objemech.

Investice podfondu budou směřovány na realitní trh, a to primárně do funkčních nemovitostí v České republice, které jsou schopné generovat okamžitý hotovostní tok. Jedná se především o komerční nemovitosti, jako jsou administrativní budovy, obchodní a multifunkční centra, skladové a logistické parky a průmyslové objekty.

Cílem fondu je dosahovat v dlouhodobém horizontu stabilního zhodnocení okolo 5 % ročně díky výnosům z koupených nemovitostí, tedy primárně z pronájmu. Strategie fondu počítá i s případnými prodeji nemovitostí, pokud přinesou odpovídající zisk s tím, že výnosy z investic budou reinvestovány. „Investice do fondů, a to i konzervativních, nejsou vhodné pro každého. Proto se také vždy nejprve vyplňuje investiční dotazník, který určí typ klienta podle znalostí, příjmů, úspor a vztahu k riziku. Obecně platí, že fond následuje až po klasických produktech, jako jsou spořicí účty či termínované vklady,“ upozorňuje Věra Pavlišová.

 

Datum vytvoření: 11/12/2019

linkedin

Komentáře komentáře
Má ECB hotovo? V září si může pauzu dále prodloužit Jak zdůraznila šéfka ECB Ch. Lagarde už na tiskové konferenci, centrální banka j... Dominik Rusinko, hlavní ekonom ČSOB Private Banking
Profile picture for user Dominik Rusinko
Srpnový sentiment signalizuje silnější růst Sektorový pohled na sentiment může přinést pozitivní impuls do měsíčních čí... Jaromír Šindel, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user Jaromír Šindel
Lepší výsledek české ekonomiky Podle očekávání ekonomiku táhla nahoru především spotřeba domácností. Znovu se t... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek