Banka Creditas hlásí za první pololetí 2023 zisk téměř půl miliardy korun
Banka Creditas pokračuje v růstu a za první pololetí roku 2023 si připsala čistý zisk 492 milionů korun, což je meziroční nárůst o 170 %.
Banka vykázala růst ve všech klíčových obchodních ukazatelích, bilanční suma vzrostla na 119,4 miliard korun.
„S pololetním výsledkem jsme spokojeni, díky atraktivní nabídce spořicích produktů neustále zvyšujeme hodnotu nových vkladů i počty klientů a průběžně pro ně rozšiřujeme nabídku služeb. Současně s tím sílí i kapitálová pozice banky,“ říká předseda představenstva Banky Creditas Vladimír Hořejší.
Skupina Creditas navýšila letos základní kapitál banky o více než miliardu korun. Hodnota vlastního kapitálu banky tak k 30. červnu 2023 činila téměř 7,7 miliardy korun. Výrazně vzrostl i počet klientů, který se blíží hranici 200 tisíc. Objem přijatých vkladů k 30. červnu 2023 převyšoval 103,4 miliardy korun.
Datum
vytvoření: 15/08/2023
komentáře
Silný rok českého stavebnictví & mizerný rok bytové výstavby
Za silným růstem v tomto relativně malém odvětví stojí pozemní, a především pak ...
Petr
Dufek,
hlavní ekonom Banky Creditas
Nuda ve Frankfurtu, ECB preferuje stabilitu sazeb
Makroekonomická data od prosincového zasedání zásadněji nepřekvapila. Růst HDP v...
Dominik
Rusinko,
hlavní ekonom Patria Finance
ČNB ponechává sazby beze změny, jejich pokles je však stále ve hře
Za prvé, ČNB stále vypadá alespoň na povrchu relativně jednotně – bankovní rada ...
Jan
Bureš,
hlavní ekonom ČSOB

