Přejít k hlavnímu obsahu
Bankovní identita klientům Fio banky funguje nově i pro komunikaci s firmami
Fio banka nyní nabízí Bank iD i pro komerční subjekty. Nyní ji tak nemusí využívat pouze při jednání s úřady, ale třeba i při komunikaci se zdravotními pojišťovnami nebo poskytovateli energií.
bank ID

Fio banka spustila službu bankovní identity v loňském roce jako jednoduchý a bezpečný způsob, jak využít online služby státu. Nyní mohou klienti stejným způsobem přistupovat i ke službám soukromých firem. V současné době je do Bank iD zapojeno více než 150 komerčních subjektů, a to z oblasti zdravotnictví, energií, telekomunikací a dalších. Elektronickou identitu navíc lidé využijí nejen v online prostředí, ale i ve reálném světě, kde umožňuje nonstop nakupování v některých prodejnách se samoobslužným provozem.

Fio bankovní identitu má nyní aktivní přes 600 tisíc klientů, využilo ji téměř 70 tisíc z nich. Zájem rostl nejvíce v souvislosti s podáváním daňového přiznání, jednorázovým příspěvkem na děti nebo žádostmi o voličské průkazy. V celkovém souhrnu dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější služby Portál občana a ePortál ČSSZ. V letošním roce se projevil silný vliv povinných datových schránek pro OSVČ a další subjekty, kterým bankovní identita přináší možnost jednoduššího přihlašování.

„Bankovní identita je nejrozšířenějším prostředkem elektronické identifikace občanů v České republice a způsobů jejího využití rychle přibývá. Jsme proto rádi, že ji můžeme klientům nabídnout v celé šíři. Zároveň do budoucna plánujeme využít její výhody i z druhé strany a umožnit jejím prostřednictvím zájemcům o naše služby opět o něco pohodlnější zakládání účtů,“ komentuje novinku a další plány obchodní ředitel Jan Bláha.

Datum vytvoření: 16/05/2023

linkedin

Komentáře komentáře
ČNB si dává přestávku Předpokládám, že jde o přestávku, nikoliv konec politiky uvolňování měnové polit... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Ekonomika ani v červnu zatím nehlásí potíže s americkými cly Celkový indikátor důvěry podnikatelů sice lehce poklesl (o 1 bod na úroveň 100),... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Fed vyšperkoval stagflační prognózu lehce jestřábí rétoriku Zároveň je třeba dodat, že odhadovaná trajektorie úrokových sazeb vysílá lehce j... Jan Čermák, analytik ČSOB
Profile picture for user Jan Čermák