Přejít k hlavnímu obsahu
Čtyři banky spouští platební řešení Cvak
Zaplnit prázdná místa na mapě Česka, kde se dosud nedá platit kartou, mají ambici banky Air Bank, Fio banka, mBank a Moneta Money Bank. Ty přicházejí s novým platebním řešením Cvak.
Cvak

„Zrychlení a zjednodušení plateb, online dostupnost pohodlně přes mobil, bankovnictví bez absurdních poplatků, a to vše s důrazem na poskytování toho nejlepšího zákaznického zážitku. Od našeho startu před dvanácti lety pro klienty neustále měníme svět placení k lepšímu. V digitálním platebním styku jsme proto vždy nadšeni, když můžeme klientům nabídnout takovou službu, která jim zjednoduší život s penězi. V Česku však dnes kolem poloviny transakcí ve službách a kamenných obchodech stále probíhá hotově, zejména u malých podnikatelů. A to je obrovská příležitost pro další pozitivní změnu, další bankovní revoluci, kterou mají právě teď chuť a sílu společně spustit ty nejinovativnější banky na trhu,“ říká Michal Strcula, generální ředitel a předseda představenstva Air Bank.

„V platební oblasti je mBank leaderem. Jako první banka na českém trhu jsme například virtualizovali všechny naše karty, spustili bezkontaktní platby analogovými hodinkami – SwatchPAY! – nebo přidali do mobilní aplikace bezpečnostní řešení pro karty, které si klienti mohou individuálně nastavovat. I když u klientů vidíme výrazný odklon od hotovosti směrem k bezhotovostnímu placení, ne všude je možné. Věříme, že platební řešení Cvak to pomůže změnit. Pro naši banku bylo zapojení do tohoto projektu logický krok. Kromě retailových klientů poskytujeme služby i podnikatelům, pro které jsme nyní navíc připravili zcela novou propozici s cílem pomáhat jim růst,“ říká Paweł Kucharski, generální ředitel mBank.

„Podnikatelé, a zejména ti menší a střední, u nás mají díky tomu, že pro ně máme úplně stejné podmínky jako pro běžné občany a nabízíme jim široké možnosti, jak podnikat ve světě e-commerce, dlouhodobě velké zastoupení. Cvak je nám sympatický i proto, že nabízí alternativu k bezhotovostnímu placení na místech, kde obchodníci platební karty neberou, a jde svou vlastní cestou, bez dalších prostředníků,“ říká Jan Bláha, ředitel obchodní divize a člen představenstva Fio banky.

„V této nové platební metodě vidíme příležitost k významnému posunu v systému přijímání bezhotovostních plateb u malých podnikatelů a živnostníků, kteří jsou skutečnou páteří naší ekonomiky. Nepřekvapuje mě, že tuto inovaci zavádíme společně s Air Bank a dvěma dalšími partnery – Fio bankou a mBank. Na druhou stranu mě mrzí, že u takové příležitosti nevidím banky další, především ty největší,“ říká Tomáš Spurný, generální ředitel a předseda představenstva Moneta Money Bank.

Jak bude nová služba fungovat? Pokud má zákazník ve svém mobilu nainstalované mobilní bankovnictví některé z bank aktivně podporujících Cvak, platba se provede prostřednictvím platby z účtu na účet. Pokud zákazník nemá ve svém telefonu mobilní aplikaci takové banky, platba je provedena přes Google Pay nebo Apple Pay. Platby jsou tak provedeny rychle, jednoduše a pohodlně, jako když zákazník platí kartou na klasickém terminálu. Prostřednictvím Cvaku mohou zaplatit klienti všech bank.

Obchodníkovi k přijímání bezhotovostních plateb přes Cvak stačí mobilní aplikace Cvak spárovaná s jeho bankovním účtem, který využívá k podnikání. Obchodník může pro své podnikání dál používat účet, na který je zvyklý.

K využívání platebního řešení Cvak stačí mobilní aplikace Cvak a takzvaná NFC karta. Jedná se o plastovou kartu s čipem o velikosti platební karty. Obchodník ji dostane zdarma domů poštou. NFC karta slouží místo klasického terminálu, avšak na rozdíl od něj nevyžaduje zapojení do elektrické sítě, samostatné připojení k internetu ani žádnou technickou montáž.  Poplatek za využívání služby je stanoven na 0,8 % z transakce. 

Datum vytvoření: 23/01/2024

linkedin

Komentáře komentáře
V globální ekonomice narůstá protekcionismus. Jak razantně zareaguje Evropa? Nová cla ovlivní asi jen 4 % celkových čínských dovozů do Ameriky, proto není tř... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Přirozená reálná dlouhodobá úroková míra směřuje na sever Jen pro představu - např. forwardově počítaná reálná úroková míra „pět let za pě... Jan Čermák, analytik ČSOB
Profile picture for user Jan Čermák
Dubnové ceny výrobců zklidnily obavy ze zrychlení inflace Ceny služeb také meziměsíčně mírně rostly, stejně jako v minulém měsíci byl však... Jakub Seidler, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user seidler