Přejít k hlavnímu obsahu
Erste Bank vyjednává o převzetí Hello Bank!
Rakouská Erste Group je podle agentury Bloomberg v jedníní se společností BNP Paribas o odkupu Hello Bank! v České republice. Erste v ČR vlastní Českou spořitelnu, která by tak nejspíš banku končící na českém trhu převzala.
erste

Erste Bank, BNP Paribas, Česká spořitelna a Hello Bank! se k současné situaci nechtějí vyjadřovat. Samozřejmě, že pro naše klienty hledáme nejlepší možné řešení na českém trhu. V tuto chvíli, ale nebudeme další podrobnosti zveřejňovat,“ řekla ke spekulacím marketingová ředitelka HelloBank!, Gabriela Pithartová.

Česká spořitelna by tímto krokem získala byznys s půjčkami ve výši 9,9 miliardy českých korun a více než 20% podíl na trhu kreditních karet v České republice.

BNP Paribas nadále zvažuje své působení na některých trzích v oblasti spotřebitelského financování. Obdobné kroky jako v ČR zvažuje v Rumunsku, Maďarsku a Bulharsku.

Zdroj: Bloomberg

Datum vytvoření: 06/04/2023

linkedin

Komentáře komentáře
ČNB si dává přestávku Předpokládám, že jde o přestávku, nikoliv konec politiky uvolňování měnové polit... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Ekonomika ani v červnu zatím nehlásí potíže s americkými cly Celkový indikátor důvěry podnikatelů sice lehce poklesl (o 1 bod na úroveň 100),... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Fed vyšperkoval stagflační prognózu lehce jestřábí rétoriku Zároveň je třeba dodat, že odhadovaná trajektorie úrokových sazeb vysílá lehce j... Jan Čermák, analytik ČSOB
Profile picture for user Jan Čermák