Přejít k hlavnímu obsahu
Moneta Money Bank: Zájem o virtuální karty a jejich nahrávání do chytrých zařízení roste
Po třech měsících od spuštění nabídky virtuálních karet si klienti Monety zvolili tento typ karty ve 23 % případů ze všech bankou vydaných debetních karet. Významně se zvýšilo také využívání mobilních zařízení a hodinek k placení, a to o 56 % oproti stejnému období za loňský rok.
Moneta virtual card

„Využívání mobilních zařízení a hodinek k platbám se významně zvyšuje s meziročním nárůstem o 56 %. Nahrávání platebních karet do těchto zařízení se zvýšilo o 31 %. Tento trend podtrhuje oblíbenost virtuálních karet, které jsou moderní, inovativní a ekologicky šetrnou platební metodou,“ říká Artur Galstyan, senior manažer Deposits & Cards v Monetě.

Virtuální karty zvyšují bezpečnost platebního styku. Narozdíl od klasických fyzických karet se totiž veškerá jejich správa odehrává pouze digitálně, a to přes mobilní nebo internetové bankovnictví. V případě ztráty mobilního telefonu nebo chytrých hodinek tak virtuální karta díky nastaveným biometrickým údajům nebo PIN kódu zůstane chráněna.

Plně virtuální karty vydává Moneta jak pro účty vedené v českých korunách, tak v eurech nebo amerických dolarech. Kartu lze ji používat bezprostředně po jejím založení a nahrání do jedné z podporovaných peněženek (Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay a Swatch Pay), a to jak k běžnému placení, tak k bezkontaktním výběrům z bankomatů.

Stávající i noví klienti si mohou pro svou virtuální kartu vybrat jeden z 19 atraktivních motivů: kromě standardního a Pride designu nabízí banka také celkem 14 motivů vyobrazujících dominanty jednotlivých krajů. Kartu tak může zdobit například brněnská vila Tugendhat, Kunětická hora nebo hrad Křivoklát.

Datum vytvoření: 03/04/2024

ZK_cena podnikatelů

Komentáře komentáře
Státní dluh překonal hranici 3,2 bilionů korun V poměru k HDP situace vypadá mnohem příznivěji, protože se dluh pohybuje jen ok... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Geopolitika opět v centru pozornosti Trhy jinými slovy věří, že další eskalace do podoby širšího regionálního konflik... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Inflace v březnu zůstává na cíli, v létě uvidíme další pokles Příběhy uvnitř spotřebitelského koše jsou však nadále velmi rozdílné.  Za poměrn... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš