Přejít k hlavnímu obsahu
UniCredit Bank rozšiřuje své portfolio investičních řešení
UniCredit Bank od 1. 7. 2024 zpřístupňuje svou investiční nabídku onemarkets Fund pro retailové klienty a pobočkovou síť. Fondy onemarkets v sobě spojují zaměření na klienta, schopnosti skupiny UniCredit a odborné znalosti renomovaných správců aktiv, kteří patří k těm nejlepším na trhu. Téměř po roce od zavedení pro privátní klienty banka rozšiřuje část nabídky podílových fondů také pro širokou veřejnost.

UniCredit přišla jako první banka na světě s unikátním investičním konceptem onemarkets Fund, jehož prostřednictvím propojuje největší světové investiční správce, jako jsou Amundi, Allianz Global Investors, BlackRock, J.P. Morgan, Fidelity, PICTET nebo PIMCO. Díky tomu má klient přístup k prvotřídním investičním produktům na jednom místě. Onemarkets Fund představuje dokonale sladěný způsob správy fondů a diverzifikace investic.

Skupina UniCredit stanovuje investiční strategii onemarkets Fund. Správu jednotlivých fondů svěřuje na základě důkladné analýzy některé z předních investičních společností. Uplatňuje přitom princip tzv. Best-in-Class, což znamená, že vybírá pro každý typ fondu toho nejlepšího a nejkvalitnějšího správce portfolia. Klienti UniCredit Bank tak získávají ty nejlepší investiční produkty.

„Všichni klienti banky budou moci běžně investovat do nejosvědčenějších a největších správců aktiv nejznámějších světových jmen. Stáváme se tak jedinou univerzální bankou, která klientům poskytuje možnost investovat do nejkvalitnějších investičních produktů v oblasti podílových fondů. Tato investiční nezávislost a otevřenost na našem trhu není běžná, a to ani pro bohatší segmenty privátních klientů,“ vysvětluje Tomáš Drábek, člen představenstva a ředitel retailového bankovnictví UniCredit Bank.

Koncept onemarkets Fund poprvé uvedla skupina UniCredit v Itálii, Německu a Rakousku v roce 2022 a nyní je onemarkets Fund jednou z nejrychleji rostoucích investičních značek v Evropě. Exkluzivní výběr investičních příležitostí je řízen týmem odborníků v souladu s koncepcí, která zajišťuje kvalitu a specifický profil rizika a výnosu zvolené strategie v průběhu celého cyklu.

„Náš tým podrobně analyzuje trhy s cílem identifikovat vhodné příležitosti. Podařilo se nám vytvořit vyváženou nabídku kombinující dluhopisové, akciové a smíšené fondy, které si klienti můžou nakupit podle jejich individuálních potřeb, tolerance k riziku, výhledu na trh a investičního horizontu,“ dodává Drábek.

Datum vytvoření: 02/07/2024

linkedin

Komentáře komentáře
Inflace v červnu klesla na 2 % Z pohledu meziměsíčního vývoje červnové inflace ve srovnání s dlouhodobým průměr... Jakub Seidler, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user seidler
ČNB: Opatrnější snižování sazeb ve druhé polovině roku Zatímco v červnu centrální banka počtvrté v řadě snížila základní sazbu o 50 baz... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Maloobchod zvolňuje, ukazuje na pomalejší oživení spotřeby Zvolnění meziročního tempa růstu se týká všech typů prodejen s výjimkou potravin... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš