Přejít k hlavnímu obsahu
Zaměstnanci Monety v roce 2019 odpracovali 154 dní pro potřebné
Celkem 15,5 měsíce čisté pracovní doby v 7 krajích Česka věnovali dobrovolníci z Moneta Money Bank nemocným, fyzicky i mentálně hendikepovaným, seniorům, opuštěným dětem, ochraně přírody nebo zraněným zvířatům. Nejmladšímu dobrovolníkovi bylo 20 let, nestaršímu 61 let.

Lidé z banky sekali dříví, hrabali listí, čistili výběhy pro zvířata, stavěli jezírko nebo dělali společnost zdravotně či mentálně hendikepovaným, zapojili se do organizace curlingového turnaje vozíčkářů nebo pomáhali s nastavením IT techniky.

Každý zaměstnanec dostal k dispozici dva pracovní dny v roce, které mohl věnovat práci pro vybranou neziskovou organizaci. „V rámci dní, které banka zaměstnancům proplácí, zaměstnanci postupně přicházejí na to, že věnovat svůj čas a energii někomu a někde, kde je to to potřeba, má výrazně hlubší význam. Do dobrovolnického programu se pak často vracejí sami a ve svém volném čase,“ vysvětluje tisková mluvčí Moneta Money Bank Zuzana Filipová.

Dobrovolnictví se mezi zaměstnanci Moneta Money Bank těší stále větší oblíbenosti. Oproti roku 2018 se zvýšil počet hodin odpracovaných ve prospěch druhých o 1 176 a počet pomocníků se zvýšil o 37 %. Celkem 497 dobrovolníků se v průběhu roku zapojilo do téměř sta akcí, které měly také mezinárodní přesah, když se zaměstnanci účastnili mezinárodního dobrovolnického dne Give & Gain Day zastřešeného britskou organizací Business in the Community.

Zaměstnanci v roce 2019 odpracovali celkem 3 702 dobrovolnických hodin, tedy 154 dnů, což je 15,5 měsíce osmihodinové pracovní doby. Kromě toho podporovali vybrané neziskové organizace formou pravidelného dobročinného pečení. „Více než 224 000 korun bylo rozděleno mezi organizace, které vybrali zaměstnanci a se kterými dlouhodobě spolupracujeme. Jsou jimi Mobilní hospic Ondrášek, který poskytuje pomoc nevyléčitelně nemocným dětem a dospělým nebo Nadace Dobrý anděl, která pomáhá rodinám s dětmi, které se vlivem vážné nemoci dostaly do těžké situace,“ dodává Zuzana Filipová.

Datum vytvoření: 21/01/2020

komentáře
Inflace na osmiletém maximu Lednový inflační skok jde na vrub především potravinám a alkoholu. V přípa... Petr Dufek Makroekonom
Profile picture for user Petr Dufek
Penzijní systém v centru zájmu I když všechny tři varianty můžou být na první pohled pro stát lákavé, pro... Jana Brodani výkonná ředitelka AKAT ČR
Profile picture for user Jana Brodani
ECB startuje velkou revizi měnové politiky, co čekat? Za prvé půjde o vyjasnění definice inflačního cíle. V posledních měsících ... Jan Bureš Hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
nepřehlédněte