Přejít k hlavnímu obsahu
ČMSS zvyšuje úročení vkladů o 0,2 procentního bodu
Českomoravská stavební spořitelna s účinností od 17. května nabízí klientům nový tarif AktivPlus, u kterého dochází k navýšení úročení stavebního spoření o 0,2 procentního bodu. Stavební spoření je dlouhodobě nejvýnosnějším zabezpečeným spořicím produktem, po spuštění nového tarifu se maximální možný výnos v ČMSS přiblíží čtyřem procentům.

ČMSS od zítřka zvyšuje úročení stavebního spoření o 0,2 procentního bodu, nejvyšší výnos se tak může přiblížit čtyřem procentům. „Maximální možný výnos nového tarifu bude 3,8 %. To je sazba při ideální měsíčním vkladu, započtení nejvyšší možné státní podpory a využití aktuální poplatkové slevy při uzavření smlouvy, tato sazba již zahrnuje i všechny ostatní náklady klienta,“ uvedl člen představenstva ČMSS Jochen Maier. Bez současné akce s nulovými poplatky za uzavření dosahuje
výnos 3,4 %.

Nový tarif AktivPlus nahrazuje dosavadní tarif Aktiv. Zachovává stejnou skladbu úročení, tedy základní sazbu a bonus. Zatímco u předchozího tarifu bylo úročení stanoveno na 0,5 procenta základní sazby a 0,5 bonusové, u nového tarifu bude sazba činit 0,6 + 0,6 procenta. „Rozdělení sazby na základní a bonusovou nám dává možnost udržet na atraktivní úrovni i budoucí sazbu řádného úvěru. Ta bude u nového tarifu stanovena na 3,6 %,“ vysvětlil Jochen Maier.

Stavební spoření dlouhodobě mezi zajištěnými spořicími produkty dosahuje nejvyšších výnosů a jako jediný pravidelně poráží inflaci. Výnos nejlepších 10 spořicích účtů v České republice se pohybuje kolem jednoho procenta, o něco výše jsou termínované vklady. Výnos státních dluhopisů nepřesahuje dvě procenta, loňskou 2,1% inflaci nepřekonal ani jeden z účastnických penzijních fondů, drtivá většina z nich skončila dokonce ve ztrátě.

Kromě základní úrokové sazby klienti při spoření s ČMSS obdrží i bonus. Jeho získání není podmíněno žádnými složitými podmínkami, stačí pravidelně spořit po dobu alespoň 6 let, jednotlivé měsíční úložky lze i „předspořit“, tedy vložit jednorázově větší částku na účet stavebního spoření.

ČMSS je největší česká stavební spořitelna, v loňském roce uzavřela více než 175 tisíc nových spořicích smluv, což bylo meziročně o 15 % více. Pozitivní je i výhled pro letošní rok, dá se předpokládat, že zájem klientů o stavební spoření v letošním roce dále poroste.

 

Datum vytvoření: 15/05/2019

linkedin

Komentáře komentáře
ČNB si dává přestávku Předpokládám, že jde o přestávku, nikoliv konec politiky uvolňování měnové polit... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Ekonomika ani v červnu zatím nehlásí potíže s americkými cly Celkový indikátor důvěry podnikatelů sice lehce poklesl (o 1 bod na úroveň 100),... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Fed vyšperkoval stagflační prognózu lehce jestřábí rétoriku Zároveň je třeba dodat, že odhadovaná trajektorie úrokových sazeb vysílá lehce j... Jan Čermák, analytik ČSOB
Profile picture for user Jan Čermák