Přejít k hlavnímu obsahu
Raiffeisenbank: Každý druhý Čech pravidelně kontroluje internetové bankovnictví
Polovina Čechů pravidelně navštěvuje své internetové bankovnictví, většinu tvoří Češi starší 45 let. Se snadnějším plánováním financí pomáhá internetové bankovnictví 6 z 10 respondentů. Údaje vyplývají z průzkumu NMS Market Research pro Raiffeisenbank.

Internetové bankovnictví je nezbytnou součástí osobních financí. Pravidelně ho navštěvuje každý druhý Čech a alespoň občasně jej využívá 42 %. Používají ho přitom spíše starší klienti, 94 % uživatelů tvoří ti ve věku od 45 do 64 let. Češi do 35 let a ti s vyššími příjmy dávají přednost bankovnictví v mobilu.

„Ačkoliv mobilní bankovnictví je dnes už opravdu rychlou a téměř samozřejmou metodou kontroly financí, nezapomínáme ani na klienty, kteří preferují bankovnictví internetové. Snažíme se neustále zlepšovat jednotlivé funkce a pravidelně sbírat zpětnou vazbu. Mezi novinky, implementované na základě klientské zkušenosti, patří třeba zjednodušení převodu mezi vlastními účty nebo rozšíření filtrů pro hledání jednotlivých plateb,“ říká mluvčí Raiffeisenbank Tereza Kaiseršotová.

Pro 59 % Čechů je internetové bankovnictví nápomocné při plánování osobních financí. Pro 23 % je jeho důležitou součástí a pro 36 % slouží jako doplněk. Častěji usnadňuje plánování lidem s nižším vzděláním a příjmy, lidé s vyššími příjmy a mladí do 35 let upřednostňují mobilní bankovnictví.

Datum vytvoření: 27/01/2025

linkedin

Komentáře komentáře
Inflace v květnu skončila nad odhadem, čeká nás vysoká volatilita Za květnovým překvapením jsou opět do značné míry velmi volatilní potraviny, kte... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Silnější růst HDP v prvním čtvrtletí nepřináší dezinflační zlom Silnější růst ekonomiky zůstává spojen s proinflačním tlakem jednotkových mzdový... Jaromír Šindel, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user Jaromír Šindel
Růst mezd v české ekonomice zpomaluje Tempo mezd ve srovnání s rokem 2024 evidentně zpomaluje, a to mimo jiné v důsled... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek