Přejít k hlavnímu obsahu
Společnost XIXOIO uvedla na trh automatizované řešení prověřování klientů
XIXOIO, fintechový startup s celosvětovou působností operující z Prahy, vyvinul unikátní řešení AMLsystem sloužící ke zefektivnění procesu prověřování nových klientů a monitoringu jejich transakcí. Přináší tak úsporné automatizované řešení bankám, finančním institucím, ale i dalším společnostem, které potřebují rychle a efektivně prověřit nové klienty.

„Jedná se o flexibilní online řešení, které zrychluje a zefektivňuje prověřování klientů. Během okamžiku pak máte přehled, zda daná osoba či instituce nefiguruje na sankčních seznamech a jste schopni okamžitě reagovat,“ říká Marian Hanes, ředitel AML divize společnosti XIXOIO. „Systém dále nabízí stálou kontrolu transakcí klientů a jejich posuzování, zda jsou v souladu se zákonnými požadavky a s formou spolupráce,“ doplňuje Hanes.

Automatizované procesy řešení AMLsystem usnadňují a zefektivňují práci jak organizaci, která jej používá, tak i jejímu zákazníkovi. Například u středně velké banky zvládne s tímto řešením vyhodnocování žádostí dvoučlenný tým místo šestičlenného. Zákazník má na druhé straně k dispozici pohodlí automatizovaného a intuitivně jednoduchého vyplňování formuláře žádosti.

Rychlé vyhodnocení žádosti

Systém usnadňuje v první řadě proces identifikace zákazníka pomocí automatizovaného ověření totožnosti. Zákazník jednoduše naskenuje doklad totožnosti, udělá selfie a systém ho identifikuje a z dokladu doplní údaje do formuláře, který se pak odešle ke schválení, zkontroluje, zda subjekt nefiguruje na sankčních seznamech a celou situaci vyhodnotí. Dramaticky se tak zkracuje čas zpracování a snižuje chybovost. To, co dříve trvalo běžně několik minut nebo dokonce hodin, je hotové za pár vteřin.

Nastavení vnitřní kontroly a průběžné sledování

Přiměřená vnitřní kontrola je nezbytným předpokladem například pro efektivní prevenci praní špinavých peněz. Systém průběžně analyzuje, zda jsou transakce v souladu s profilem zákazníka, povahou a účelem služby a obchodním vztahem. Nástroj zasílá upozornění na podezřelé transakce v reálném čase, ale zachytí i vypršení platnosti průkazu totožnosti zákazníka.

Vedle bank a finančních institucí je nové řešení vhodné také pro široké spektrum fintech a e-commerce společností či subjektů na realitním trhu.

Společnost XIXOIO představila řešení AMLsystem také jako součást svého unikátního systému produktů, které umožňují fungování komplexního systému tokenizace - investování a financování na bázi technologie blockchain.

„Na AML navazují i další produkty kompletní infrastruktury z dílny XIXOIO. Ty například nabídnou investorům bezpečné investice, firmám pak možnost získat kapitál pro svůj rozvoj. A to vše naprosto transparentně díky kompletní infrastruktuře společnosti XIXOIO, která obsahuje řešení pro spolupráci s bankami, ale také právní a regulatorní nástroje,“ prozrazuje Richard Watzke, zakladatel XIXOIO.

Mezi tyto další produkty patří například nástroje ke zprostředkování transakcí, krypto-fiat platební brána, bankovní řešení, platební karta, právní služby, bezpečnostní služby a pojištění pro klienty nebo zajištění financování.

 

Datum vytvoření: 20/12/2018

zbraslav golf

komentáře
ČNB zpřísňuje podmínky pro poskytování hypoték na předpandemickou úroveň ČNB dnes rozhodla zpřísnit pravidla pro poskytování hypoték. Snížila tak limit L... Jakub Seidler hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user seidler
Co čekat od koruny po zasedání ČNB? Hlavním argumentem pro pokračující zisky koruny je skutečnost, že ČNB si je jedn... Jan Bureš Hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Srpnová inflace výrazně překvapila a zrychlila na 4,1 %, proinflační rizika dále sílí Inflace v srpnu překvapila podstatně rychlejším růstem, oproti červenci o 0,7 %,... Jakub Seidler hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user seidler
nepřehlédněte