
5.ročník CFO kongresu přináší inspirace, jak dostat firmy do fit formy pro budoucnost
Výroční odborná akce s názvem CFO Congress si po 4 letech získala pozornost finančních ředitelů, letos však zamíchala v jejich plánech a diářích.

Pátý ročník se totiž poprvé přesouvá ze září do jara. Konkrétně se bude konat již 18. května 2016 v osvědčených prostorách společenského sálu budovy České národní banky v Praze pod takřka matematickým podtitulem (CFO)3 = Fit For Future. Více než stovka účastníků registrovaných 5 týdnů před akcí je důkazem, finanční ředitelé mají zájem být na budoucnost připraveni v dobré kondici.
Jak název napovídá, program kongresu nabídne řadu impulsů a výzev, se kterými se musí finanční ředitelé dnes vypořádat, aby byli fit pro zítřek. V úvodní části přinese předpověď světového i domácího makroekonomického počasí v podání předního makroekonoma Davida Marka z Deloitte. Bude se rovněž zabývat módním pojmem Industry 4.0 používaným pro tzv. čtvrtou průmyslovou revoluci a vším, co to obnáší ve financích. Industry 4.0 se totiž netýká jen automatizace a výrobních technologií obecně, ale vyzývá k tomu mít neustále k dispozici aktuální a přehledné informace. V současné době je již nepředstavitelné usměrňovat výkonnost společnosti bez kvalitního systému, který poskytuje například přesně nadefinované přehledy provozních dat a který se promítá jak do procesů reportingů a analýz, tak i procesů plánování a finančních konsolidací.
Dalším stále častěji citovaným pojmem jsou Big Data. Josef Langmayer, CFO z Raiffeisen investiční společnosti bude účastníky směřovat k jím prověřenému pravidlu: “Dříve než zavedete BigData technologie, není na škodu prověřit, zda jste dostatečně vytěžili potenciál procesně orientovaného business data skladu.”
S rozvojem robotizace a využitím moderních plánovacích systémů lze získat i významné úspory na lidech, jsou však pozice, kde je lidský faktor nenahraditelný. Část vystoupení i navazující diskuse se proto zaměří na to, které to jsou.
Nejatraktivnější částí kongresu pravidelně bývá diskusní panel finančních ředitelů, letos věnovaný novým podmínkám pro práci CFO v období ekonomického růstu. Jak využít momentální příznivou ekonomickou situaci? Jak se “finanční dráb” stane investorem? Tyto a další otázky bude účastníkům klást energický moderátor České televize, Daniel Stach.
Odpolední část programu následně představí konkrétní užitečné nástroje a pomocníky v práci finančních ředitelů. Nejcennější ingrediencí kongresu budou však bezesporu kuloární debaty s kolegy o tom, co lze ve světě finančního řízení očekávat v blízké budoucnosti a jak se na to připravit. Potěšující více než stovka účastníků registrovaných 5 týdnů před kongresem je důkazem, že finanční ředitelé mají potřebu se scházet.
A důležitá informace nakonec: Navzdory ekonomické prosperitě určitě nebudou finanční ředitelé ignorovat možnost úspor, proto by neměli promeškat šanci na registraci na CFO Congress s významnou slevou pro včasně přihlášené Early Birds. Platí pouze do 15.4. 2016!

Rok, na který hned tak nezapomeneme
Poprvé už na jaře, kdy omezení služeb a (ne)dobrovolné odstávky v průmyslu způso...
Petr
Dufek
Makroekonom

Může trhům vydržet euforie z vítězství Joea Bidena?
Velkou obavou trhů před letošními volbami byl strach ze scénáře, ve kterém Donal...
Jan
Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance

Druhá vlna převálcovala nadějně se vyvíjející služby
V září se službám obecně dařilo a jejich výkony reálně mírně rostly. Oproti před...
Petr
Dufek
Makroekonom

