Přejít k hlavnímu obsahu
Société Générale se chystá propustit přes 1600 zaměstnanců
Société Générale, francouzská obchodní banka, která vlastní většinu v české Komerční bance, plánuje snížit počet pracovních míst o 1600. Změny se budou týkat především korporátního a investičního bankovnictví.

Banka k tomuto kroku přistupuje ve snaze zvýšit zisk po špatných výsledcích v loňském roce. Snížení počtu zaměstnanců by mělo vést k redukci nákladů o 500 milionů eur (zhruba 12,8 miliardy Kč).

„Od počátku února jsme provedli revizi všech činností podnikového a investičního bankovnictví. Naším cílem je obnovit ziskovost podniku nad náklady na kapitál,“ řekl Severin Cabannes, zástupce generálního ředitele společnosti Société Générale a vedoucí oddělení korporátního a investičního bankovnictví.

Banka zaměstnává 18 000 lidí ve 30 zemích světa. Ve svém prohlášení uvedla, že ve Francii propustí zhruba 750 zaměstnanců. Lidem bude nabídnuto odstupné nebo jim bude učiněna nabídka na jinou práci v bance. Zbytek se bude týkat center v Londýně a New Yorku.

Zisky ve skupině Société Générale ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku poklesly o více než polovinu. Společnost plánuje v rámci úspor opustit některé málo ziskové či ztrátové činnosti jako je například mimoburzovní obchodování s komoditami. Zaměří se na akciové deriváty a privátní bankovnictví.

Akcie velkých evropských bank od začátku roku mírně rostou, ovšem akcie Société Générale klesly o více než tři procenta v souvislosti s obavami o solventnost a ziskovost. Za posledních 12 měsíců se akcie propadly o více než 39 procent. Pod tlakem prohlásil generální ředitel banky Frédéric Oudéa, že banka bude prodávat více aktiv, než se očekávalo. V nedávných zátěžových testech Evropské centrální banky byla navíc společnost nejslabší velkou francouzskou bankou.

Zdroj: Reuters.com

Datum vytvoření: 09/04/2019

 

linkedin

komentáře
Zasedání ECB a Fedu tento týden ukážou rozdílný přístup k inflaci Zatímco v USA zřejmě úrokové sazby půjdou vzhůru pravděpodobně do poloviny roku ... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
ČNB zpřísňuje podmínky pro poskytování hypoték na předpandemickou úroveň ČNB dnes rozhodla zpřísnit pravidla pro poskytování hypoték. Snížila tak limit L... Jakub Seidler, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user seidler
Co čekat od koruny po zasedání ČNB? Hlavním argumentem pro pokračující zisky koruny je skutečnost, že ČNB si je jedn... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
nepřehlédněte