Přejít k hlavnímu obsahu
Všech 18 testovaných amerických bank prošlo zátěžovými testy Fedu
18 největších finančních institucí působících v USA prošlo zátěžovými testy. V těch musely banky prokázat, že dokáží přežít hospodářský pokles a zároveň zachovat schopnost poskytovat půjčky a pokračovat ve vyplácení dividend. Od roku 2009, kdy Fed prováděl testy poprvé, prošly všechny instituce teprve podruhé. Velké americké banky se chystají po úspěšném absolvování zvýšit dividendy a provádět zpětné odkupy akcií.

Goldman Sachs v reakci na úspěšné absolvování zátěžových testů zvýšil svoji čtvrtletní dividendu z 0,85 na 1,25 dolaru na akcii a schválil program na zpětný odkup akcií ve výši 7 miliard dolarů, což představuje narůst o 2 miliardy oproti minulému roku.

JPMorgan Chase zvedl svoji dividendu z 0,8 na 0,9 dolaru na akcii. Banka se chystá v rámci nového programu zpětně odkoupit akcie v hodnotě 29,4 miliardy dolarů, zatímco loni částka činila 20,7 miliardy dolarů.

Bank of America zvýšila dividendu z 0,15 na 0,18 dolaru na akcii a chystá se zpětně odkoupit akcie v hodnotě 30,9 miliardy dolarů. Welss Fargo dopřeje svým akcionářům dividendu vyšší o 6 centů, konkrétně 0,51 dolaru na akcii a koupí zpětně akcie ve výši 23,1 miliardy dolarů.

Citigroup provede stejné zvýšení na dividendách jako Welss Fargo a nakoupí akcie v ceně 23,1 miliardy dolarů. Morgan Stanley rozdělí na každou akcii o 5 centů více, z 0,30 vzroste dividenda na 0,35 dolaru na akcii.

Capital One je jedinou testovanou bankou, která nezvýší svoji čtvrtletní dividendu. Ta zůstane na úrovni 0,4 dolaru na akcii.

Jedinou firmou z Wall Street, která v testech neuspěla, byla Credit Suisse. Banka musí podle Fedu opravit problémy v procesech kapitálového plánování do 27. října. Slabiny jsou dle zjištění především v plánu pro ztráty z obchodování v rámci stresového scenáře. Credit Suisse musí své kapitálové rozložení držet na úrovni roku 2018, dokud nesplní požadavky Fedu. Úspěšně prošla i americká pobočka Deutsche Bank, která v minulosti několikrát neuspěla.

Výsledky celkově ukazují na odolnost bankovního sektoru ve srovnání se situací před finanční krizí. Finanční průmysl zpřísnil své regulatorní podmínky a více než zdvojnásobil kapitál, který má pokrývat ztráty.

Zdroj: CNBC.com

 

Datum vytvoření: 28/06/2019

ZK_cena podnikatelů

Komentáře komentáře
Inflace blízko cíle ČNB – koruna trpí V lednu se zvýšily ceny především energií, tedy elektřiny a zemního plynu. Zafun... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
ČNB patří k největším pesimistům na trhu, bude mít opět pravdu? V únoru ČNB pokračuje s revizemi směrem dolů dál a snížila svůj odhad růstu pro ... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
ČNB šlape na plyn. Sazby jdou dolů o 50 bazických bodů Rozhodnutí bankovní rady se opírá o novou makro prognózu. Ta oproti listopadu po... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko