Přejít k hlavnímu obsahu
Všech 18 testovaných amerických bank prošlo zátěžovými testy Fedu
18 největších finančních institucí působících v USA prošlo zátěžovými testy. V těch musely banky prokázat, že dokáží přežít hospodářský pokles a zároveň zachovat schopnost poskytovat půjčky a pokračovat ve vyplácení dividend. Od roku 2009, kdy Fed prováděl testy poprvé, prošly všechny instituce teprve podruhé. Velké americké banky se chystají po úspěšném absolvování zvýšit dividendy a provádět zpětné odkupy akcií.

Goldman Sachs v reakci na úspěšné absolvování zátěžových testů zvýšil svoji čtvrtletní dividendu z 0,85 na 1,25 dolaru na akcii a schválil program na zpětný odkup akcií ve výši 7 miliard dolarů, což představuje narůst o 2 miliardy oproti minulému roku.

JPMorgan Chase zvedl svoji dividendu z 0,8 na 0,9 dolaru na akcii. Banka se chystá v rámci nového programu zpětně odkoupit akcie v hodnotě 29,4 miliardy dolarů, zatímco loni částka činila 20,7 miliardy dolarů.

Bank of America zvýšila dividendu z 0,15 na 0,18 dolaru na akcii a chystá se zpětně odkoupit akcie v hodnotě 30,9 miliardy dolarů. Welss Fargo dopřeje svým akcionářům dividendu vyšší o 6 centů, konkrétně 0,51 dolaru na akcii a koupí zpětně akcie ve výši 23,1 miliardy dolarů.

Citigroup provede stejné zvýšení na dividendách jako Welss Fargo a nakoupí akcie v ceně 23,1 miliardy dolarů. Morgan Stanley rozdělí na každou akcii o 5 centů více, z 0,30 vzroste dividenda na 0,35 dolaru na akcii.

Capital One je jedinou testovanou bankou, která nezvýší svoji čtvrtletní dividendu. Ta zůstane na úrovni 0,4 dolaru na akcii.

Jedinou firmou z Wall Street, která v testech neuspěla, byla Credit Suisse. Banka musí podle Fedu opravit problémy v procesech kapitálového plánování do 27. října. Slabiny jsou dle zjištění především v plánu pro ztráty z obchodování v rámci stresového scenáře. Credit Suisse musí své kapitálové rozložení držet na úrovni roku 2018, dokud nesplní požadavky Fedu. Úspěšně prošla i americká pobočka Deutsche Bank, která v minulosti několikrát neuspěla.

Výsledky celkově ukazují na odolnost bankovního sektoru ve srovnání se situací před finanční krizí. Finanční průmysl zpřísnil své regulatorní podmínky a více než zdvojnásobil kapitál, který má pokrývat ztráty.

Zdroj: CNBC.com

 

Datum vytvoření: 28/06/2019
komentáře
ČNB mimořádně zasahuje Příležitost bude mít už třeba za necelé dva týdny, kdy proběhne pravidelné měnov... Petr Dufek Makroekonom
Profile picture for user Petr Dufek
Nejhorší výprodeje od roku 2008, trhy čekají na reakce politiků a centrálních bankéřů Donald Trump včera oznámil, že plánuje přijmout výrazné stimuly na podporu ekono... Jan Bureš Hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Inflace na osmiletém maximu Lednový inflační skok jde na vrub především potravinám a alkoholu. V případě alk... Petr Dufek Makroekonom
Profile picture for user Petr Dufek
nepřehlédněte