Přejít k hlavnímu obsahu
Z Wüstenrot – stavební spořitelny je Moneta Stavební Spořitelna
Wüstenrot – stavební spořitelna, která se po dubnové akvizici stala součástí Skupiny Moneta a nově bude fungovat pod názvem Moneta Stavební Spořitelna. Po třech měsících tak dochází k plánovanému a již dříve ohlášenému rebrandingu spořitelny. Druhá z akvizovaných společností, Wüstenrot hypoteční banka, by měla být do konce roku 2020 spojena s hypoteční divizí Moneta Money Bank. Skupina nyní čeká na regulatorní souhlas k tomuto kroku.

 „Akvizicí Wüstenrot stavební spořitelny a hypoteční banky zdvojnásobila Moneta svůj podíl na hypotečním trhu a vstoupila na trh stavebního spoření. Zároveň získala více než 400 tisíc nových klientů, které chceme přivítat špičkovým servisem a službami, ať už za pomoci našich digitálních technologií nebo bankéřů,“ uvedl v této souvislosti předseda představenstva Moneta Money Bank Tomáš Spurný.

Integrační proces je v plném proudu, všichni zaměstnanci obou akvírovaných společností jsou již od poloviny června přestěhováni do centrální budovy Skupiny Moneta. Banka také na konci června ukončila prodej hypoték Wüstenrot a nabízí již jen hypotekární produkty vlastní řady. „Klientům máme co nabídnout, naše hypotéka se již dvakrát za sebou stala Hypotékou roku, jedná se tedy o nejlepší produkt na trhu,“ upřesnil Tomáš Spurný.

Koupí Wüstenrotu letos v dubnu posílila Moneta svou depozitní bázi o více než 55 miliard a úvěrové portfolio o 56 miliard korun. Moneta plánuje nabídnout všechny produkty nově nabytých společností v rámci vlastních digitálních kanálů a pobočkové sítě nejpozději do konce roku 2020. Již nyní mají klienti Moneta možnost sjednat si produkty stavebního spoření v rámci pobočkové sítě banky.

Datum vytvoření: 08/07/2020

linkedin

Komentáře komentáře
Holubičí Fed naskočil na býčí vlnu technologické revoluce Celkově holubičí vzkaz z posledního zasedání Fedu byl zesílen i další rétorikou,... Jan Čermák, analytik ČSOB
Profile picture for user Jan Čermák
Inflace téměř na cíli ČNB K tomuto poklesu inflace dopomohly především potraviny, které za poslední měsíc ... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
HDP znovu překvapilo pozitivně, česká ekonomika jede na „plný plyn“ Růst je rovnoměrně rozložen mezi spotřebu, investice a zahraniční obchod, přičem... Jan Bureš, hlavní ekonom ČSOB
Profile picture for user Jan bureš